Rodzaje oszustw należy uważać za

Niestety, oszustwo nękało życie wielu ludzi. W miarę upływu czasu pojawiły się coraz więcej rodzajów oszustw. To sprawia, że ​​jeszcze ważniejsze jest zaznajomienie się z oszustwami otaczającymi nas. Znając, będziesz wiedział dokładnie, jak chronić siebie. Poniżej wymieniono rodzaje oszustw, na które musisz zwrócić uwagę i jak możesz się zabezpieczyć przed tymi przestępstwami.

1. Wyłudzanie informacji - często ludzie otrzymują wiadomości e-mail z tego, co wygląda na ich banki. Jednak po kliknięciu linku, który podają, nie skieruje Cię na stronę banku. Zamiast tego kieruje Cię na stronę internetową, która wygląda jak witryna, na którą chcesz być na stronie. Zostaniesz poproszony o podanie informacji, gdzie znajdą się osoby, które mają dostęp do wszystkich informacji, które są wyłudzające informacje.

2. Kradzież tożsamości - kradzież Twojej tożsamości jest jednym z najszybciej rozwijających się oszustw na świecie. Oszczędzasz się na oszustwie tożsamości, gdy niegodni zaufani ludzie zdobędą Twoją kartę kredytową lub informacje o koncie bankowym, aby kupić przedmioty i pobierać od nich opłaty.

Zwykle przedmioty, które kupują wraz z Twoimi informacjami, są drogie i szybko zadłużą. Najprostszym sposobem zabezpieczenia się przed tego typu oszustwami od ataku jest zniszczenie wszystkich rachunków, rachunków karty kredytowej, wyciągów kartami bankowymi itp., Zanim wrzucisz je do śmieci.

3. Fraudy charytatywne - wiele osób lubi darować pieniądze osobom, które tego potrzebują. Jednak istnieją inne osoby, które lubią korzystać z tego. Ci ludzie utworzy witrynę, która wygląda jak konkretna strona organizacji charytatywnej. Stamtąd, jeśli nie zauważysz różnicy, ci ludzie będą mieli dostęp do Twoich informacji.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby uniemożliwić ludziom skorzystanie z Ciebie i Twoich pieniędzy, jest zwracanie uwagi na to, co wpisujesz w pasku wyszukiwania. Często, jeśli spieszysz się z adresem URL i pomylisz, możesz zostać skierowany do nielegalnej witryny, w której czekają przestępcy.

4. Scams Pracy - Wielu ludzi szukających pracy dostało się oszukanych przez ludzi, którzy obiecują pracę, dostęp do ofert pracy, wywiady lub sposoby zarabiania dużych dochodów, pracując w domu. Zanim jednak masz dostęp do tych rzeczy, musisz zapłacić te osoby lub zwrócić się do informacji o karcie kredytowej lub debetowej. Aby temu zapobiec, pamiętaj, że nigdy nie powinno być przypadków, w których trzeba zapłacić kogoś za obietnicę pracy.
 
Ten świat jest zatłoczony tak wielkim zły, że często trudno śledzić wszystkie niebezpieczeństwa, które nas otaczają. Niestety, musimy dodać zagrożenie oszustwa do tych niebezpieczeństw. Pomimo tego, że istnieje tak wiele różnych rodzajów oszustw, istnieje wiele sposobów, aby zapobiec wchodzeniu w nasze życie. Zwykle najprostszą rzeczą jest utrzymywanie prywatnych danych osobowych. Nie daj się tym ludziom, którzy nie zasługują na to lub nie mają prawa go mieć.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL