Botnety mogą uszkodzić

Botnety to szereg komputerowych sieci, które są używane w kontrolowaniu i instruktażowaniu takich rzeczy jak atakowanie innych komputerów, wysyłanie spamu lub phishingu, a także udostępnianie ransomwarea lub spyware. Są to bardzo złośliwe czyny, które mogą spowodować uszkodzenie komputera i użytkownika.

Powinieneś wiedzieć, że wszystko może się zdarzyć bez ciebie. Zanim coś zauważysz, zniszczenia zostały już zrobione. Poniżej znajdują się niektóre szkody, które botnety mogą powodować Ciebie i Twojego komputera.

1. Przejmij kontrolę nad swoim komputerem. To może się zdarzyć tak szybko jak 1-2-3. Trzeba tylko wtyczki przeglądarki, którą po prostu przesuwasz. Innym sposobem, w jaki komputer może zostać przejęty, jest kliknięcie łącza, gdy nie masz pojęcia, gdzie prowadzi. Z busyness i zamieszania w naszym życiu mamy tendencję do robienia rzeczy bez myślenia, co znacznie ułatwia oszustom kontrolę nad Twoim komputerem i kim jesteś.

2. Uruchom rozproszone ataki typu "odmowa usługi". Można to zrobić firmie, stronie internetowej lub rządowi. Ten typ ataku dzieje się, gdy ktoś wysyła tak wiele żądań dotyczących treści, na które serwer nie może sobie z tym poradzić, a nie. Nawet największe sieci mają kłopoty z "przetrwaniem", gdy atakują botnety.

3. Podejmij oszustwa reklamowe. Komputery na całym świecie mogą generować fałszywe reklamy dla osób, które klikną. Gdy ktoś kliknie na nie, otwiera się na świat niebezpieczeństw i możliwą utratę własnych informacji.

4. Wysyła wiadomości typu phishing. Te phishingowe e-maile pochodzą z botnetów i osób, które łowią informacje i pieniądze. Wyślą ci e-mail, który wygląda tak, jakby pochodził z Twojego banku. Link zostanie dołączony. Po kliknięciu linka zostanie wysłana do witryny, która wygląda tak samo jak strona banku. Podczas wypełniania Twoich informacji Twoje informacje będą dostępne dla osób oczekujących na nie.

Poniżej wymieniono sposoby zapobiegania komputerowi i samym sobie ofiarom botnetów.

* Nie klikaj żadnych linków, które uważasz za podejrzane lub nie mają pojęcia, dokąd prowadzą. Nawet jeśli pochodzą od kogoś, kogo znasz, ich konta mogły zostać naruszone. Bądź bezpieczny i zapytaj, o co chodzi. Nie ślepo kliknij na coś tylko dlatego, że ufasz osobie, która ją wysłała lub bo jesteś znudzona. Dlatego oszustów są tak skuteczne; Bo wiedzą, jak z nich skorzystać.

* Zawsze upewnij się, że zapora jest włączona. Ustaw firewalla na maksymalne bezpieczeństwo. Wszystkie aplikacje będą mogły się z Tobą skontaktować, gdy potrzebny jest dostęp do internetu.

* Aktualizuj wszystkie swoje oprogramowanie. Wielu oszustów dostać się do komputera, gdy nie jest aktualizowany. Zdobywają kontrolę nad oprogramowaniem, które nie jest aktualne i niszczą kim jesteś i Twoim komputerem.

Botnety są czymś, czego nie chcesz bałaganować lub wchodzić w kontakt. Są bardzo silni i mogą zniszczyć wszystko, z czym się stykają. Uważaj i zawsze pamiętaj o niebezpieczeństwach, które zaatakowały nasze bezprzewodowe światy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL