Utrzymanie bezpieczeństwa w elektronicznych płatnościach

W internecie nie widzimy osoby płacącej, więc często trudno jest określić, czy informacje są bezpieczne przed oszustwami. Czasami łatwiej jest płacić za pośrednictwem internetu lub może być jedyna dostępna opcja. Aby zapewnić bezpieczne korzystanie z płatności elektronicznych, musisz pamiętać o rzeczach, które musisz wiedzieć.

1. Użyj Credit, Not Debit

Karty kredytowe przynoszą lepszą ochronę konsumentów przed oszustwami, a Twoja odpowiedzialność jest zazwyczaj ograniczona do około 50 USD, o ile dostaniesz dodatkowe opłaty w odpowiednim czasie. Karty debetowe z drugiej strony, nie mają wiele odpowiedzialności. W zależności od tego, kiedy zgłaszasz kartę jako brakującą, możesz ponosić odpowiedzialność za całą kwotę.

Więc trzymaj się kart kredytowych. Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz użyć jednorazowej karty kredytowej, aby wygenerować losowy numer karty, który ma zostać powiązany z Twoim kontem bankowym. Wszystko to utrudnia przestępcom zdobycie pieniędzy i informacji.

2. Sprawdź adres URL

Gdy przejdziesz na stronę internetową, która wymaga prywatnych informacji, upewnij się, że adres strony zaczyna się od "https", a nie "http". To dodatkowe "oznacza, że ​​witryna korzysta z kodu szyfrującego, który zakłóca Twoje informacje, uniemożliwiając użytkownikom uzyskanie informacji. "S" nie zawsze oznacza, że ​​transakcja jest w 100% bezpieczna, ale jest to szybki test, który może zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

3. Nie Sklep w miejscach publicznych

Publiczne Wi-Fi nigdy nie jest zabezpieczone przed oszustami, więc kupowanie rzeczy przez Internet dzięki temu, że ten Wi-Fi niemal błaga ludziom, aby podali Twoje informacje. Gdy czujesz potrzebę zakupu rzeczy w trybie online, użyj prywatnego bezprzewodowego łącza internetowego i własnego komputera. Następnie odkryjesz, że Twoje informacje będą bezpieczniejsze od kryjących się przestępców.

4. Nigdy nie podaj swojego numeru ubezpieczenia społecznego

Nie ma jednego powodu, dla którego ktoś potrzebuje numeru ubezpieczenia społecznego, aby coś kupić. Jeśli witryna pyta zbyt wiele pytań, zostaw witrynę i nie dokonuj żadnych zakupów od nich.

5. Użyj bezpiecznego hasła

Rzeczy takie jak "12345", numer ubezpieczenia społecznego lub urodziny nie są silnymi hasłami. Hakerzy łatwo wejdą w prywatne informacje i potencjalnie zrujnować twoje życie. Jeśli nie możesz myśleć o bezpiecznym hasle, użyj generatora haseł.

Nie pisz swoich haseł w dowolnym miejscu. Niewłaściwe osoby mogą dostać się do tego papieru, więc spróbuj ich przypomnieć. Aby zachować jak najwięcej prywatnych informacji, możesz też spróbować zmienić hasło co kilka miesięcy. To znacznie utrudnia ludziom kontrolę nad Twoimi informacjami.

Twoje informacje są Twoimi informacjami, więc bądźcie bezpieczni podczas zakupów online, ponieważ oszustnicy zawsze się czują. Trzymaj oczy otwarte na drobne wskazówki, czy chcesz zostać oszukanym. Najczęstsze wskazówki są ukryte; Musisz po prostu wiedzieć, jak szukać ich. A jeśli nie zauważysz żadnych wskazówek, tylko zaufaj instynktowi.

Jeśli jesteś w witrynie i masz złe poczucie, o co pyta i jak wygląda, wysuń stronę. Będzie bezpieczniejsze dla Ciebie i Twoich informacji.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL