Czy należy szyfrować dane?

Szyfrowanie danych jest prawdopodobnie trudne. Zanim jednak będziesz zbytnio zaniepokojony, musisz zdecydować, czy masz dane, które muszą być szyfrowane. Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby ustalić, czy należy szyfrować dane na komputerze osobistym czy urządzeniu przenośnym.

Co trzeba chronić?

Musisz chronić wszelkie dane osobowe, które mogą uszkodzić Ciebie lub kogoś innego, jeśli wydostanie się. Obejmuje to takie rzeczy, jak numery ubezpieczenia społecznego, numery kart kredytowych i indywidualne informacje na temat zdrowia. Jeśli nie masz pewności, czy na Twoich urządzeniach znajdują się te informacje, możesz użyć narzędzi programowych, które mogą zaindeksować urządzenie, aby spróbować znaleźć trafne informacje, które chcesz zaszyfrować.

Nie wszystko musi być zaszyfrowane na Twoim komputerze. Twoje osobiste zdjęcia nie muszą być na przykład. Jednak dokumenty podatkowe i dokumenty biznesowe, które prawdopodobnie chcesz zaszyfrować. Musisz zachować się bezpiecznie przed kradzieżą tożsamości, a może pracodawcą z poważnymi problemami z naruszeniem danych, które mogą powstać, jeśli dane poufne przypadkowo trafią w niewłaściwe ręce.

Więc weź dobre, ciężkie spojrzenie na dane zapisane na komputerze lub wysyłanie wiadomości e-mail i określ, czy ma być szyfrowane, aby chronić Ciebie i / lub kogoś innego.

Dlaczego potrzebujesz szyfruć informacje na swoim komputerze osobistym?

Być może myślisz, że nie musisz martwić się o uzyskiwanie danych na Twoim komputerze, ale jeśli utracisz komputer, możesz mieć zaszyfrowane dane na swoim komputerze, aby nikt nie miał dostępu do niego.

Jeśli wysyłasz dane przez e-mail, możesz zaszyfrować je. Obejmuje to takie dokumenty podatkowe, które zawierają poufne dane, takie jak numer ubezpieczenia społecznego.

Jeśli posiadasz poufne informacje biznesowe na Twoim komputerze, będziesz musiał mieć zaszyfrowaną ochronę swojego pracodawcy, jeśli komputer powinien zostać skradziony.

Jak szyfrować dane

Gdy zorientujesz się, czy masz dane, które muszą być szyfrowane na komputerze, musisz zacząć szyfrować. Może to stanowić trudne zadanie, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaznajomiony z technologią. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla typowego użytkownika jest utworzenie cyfrowej szafki. Jest to w zasadzie osobny dysk na Twoim komputerze, którego można używać do przechowywania tych wrażliwych danych. Musisz podążać za krokami, aby to uczynić.

* Użyj bezpiecznego hasła. To jest jedyna ochrona kogoś wchodzącego do tego pliku, więc powinna być długa i złożona - nie można się domyślić, a coś, co często zmienisz.

* Każda osoba z hasłem może odczytywać pliki. Być może trzeba utworzyć wiele szafek, aby przechowywać różne typy danych, które można udostępniać niektórym grupom osób.

* Będziesz musiał wykonać kopię zapasową plików przechowywanych w szafce, ponieważ mogą one zostać uszkodzone lub utracone.

* Upewnij się, że masz aktualne oprogramowanie zabezpieczające na komputerze, aby zachować wszystkie dane.

Podsumowując, klucz szyfrujący szyfruje odpowiednie dane. Nie potrzebujesz wszystkiego, co zaszyfrowane, tylko dane mogące zaszkodzić, jeśli kończy się w niewłaściwych rękach. Dbanie o to, jakie dokumenty przechowywane w komputerze i jak je przechowujesz, ma znaczenie dla ochrony Ciebie i innych przed poważnym naruszeniem danych.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL