Siedem sposobów zachowania bezpieczeństwa urządzenia przenośnego

W dzisiejszych czasach często korzystamy z naszego telefonu przez telefon lub tablet. Są małe i przenośne, co sprawia, że ​​najlepszym rozwiązaniem jest nie tylko przechowywanie wszystkich naszych nominacji w jednym miejscu, ale również komunikowanie się za pośrednictwem poczty elektronicznej i innych metod.

Ale jeśli miałbyś stracić telefon lub po prostu go odłożył, to zrobiłeś, czy obawiasz się, że twoje dane osobiste zostaną skradzione? Istnieją sposoby zabezpieczenia telefonu komórkowego, więc nie musisz martwić się tym, co się stanie, jeśli urządzenie wpadło w złe ręce.

1. Użyj numeru PIN lub hasła

Zapobieganie osobie, która może wejść do Twojego urządzenia, powstrzymuje większość osób przed uzyskaniem dostępu do Twoich informacji. Wszystkie telefony mają opcję ekranu blokady, a czasami może się okazać niewygodne włożenie kodu w urządzenie przez cały czas. Pomysł na utratę wszystkich tych informacji lub zaistnienie w złych rękach jest zbyt duży, aby nie Zablokuj telefon. Użyj dobrej kombinacji liczb, których nie da się łatwo wyobrazić. Dobrym pomysłem może być również zmiana hasła.

2. Ostrożnie, z którymi aplikacjami używasz

Powinieneś używać tylko zaufanych aplikacji. Złe aplikacje mogą zostać załadowane do złośliwego oprogramowania, które może dostać się do Twojego systemu i mogą kraść Twoje informacje. Korzystanie z dużych sklepów z aplikacjami, takich jak Google Play lub iTunes firmy Apple, zmniejsza ryzyko pobrania złej aplikacji. To nie jest tak duży problem dla użytkowników Apple lub Microsoft, ale użytkownicy Androida powinni być ostrożni, aby używać aplikacji Google Play do pobierania aplikacji.

Nadal sprawdź recenzje przed pobraniem czegoś takiego nawet z tych zaufanych sklepów z aplikacjami. Choć jest bezpieczniejsza przez nich, wciąż mogą tam być złośliwe aplikacje. Przeczytaj te opinie.

3. Zatrzymaj Reklamodawców śledzenia Ty

Dostawca może pozwolić reklamodawcom na śledzenie użytkownika. Możesz przejść do ustawień w telefonie i dostosować je, aby informacje nie znalazły się w rękach reklamodawców.

4. Zdalnie lokalizuj i wycieraj urządzenie

Jeśli telefon zostanie zgubiony lub skradziony, możesz go śledzić za pomocą zdalnego urządzenia lokalizacyjnego. Możesz także wyczyścić poufne informacje z telefonu lub urządzenia, aby nie musiał się martwić, że trafia do niewłaściwych rąk.

5. Uważaj na publiczne Wi-Fi

Uważaj na publiczne połączenia Wi-Fi to świetny sposób na nieużywanie danych, ale głównym problemem z publicznym Wi-Fi jest umożliwienie wszystkim użytkownikom udostępniania danych. Więc spróbuj zrobić bankowość w domu lub jeśli nie możesz, skorzystaj z aplikacji instytucji finansowej. Lub możesz skorzystać z usługi szyfrowania.

6. Użyj oprogramowania zabezpieczającego online

Używasz go na swoim komputerze osobistym, więc dlaczego nie używasz go na urządzeniach przenośnych? Są to przecież tylko komputery przenośne. Skorzystaj więc z Twojej ulubionej firmy zajmującej się oprogramowaniem zabezpieczającym, aby zobaczyć, co mają do zaoferowania dla urządzeń przenośnych.

7. Wyczyść stare gadżety Clean

Kiedy nadszedł czas na uaktualnienie, upewnij się, że osobiście zadbasz o ścieranie urządzenia przed sprzedażą lub oddaniem go. Musisz wytrzeć wewnętrzną pamięć, ponieważ usunięcie aplikacji może zostać przywrócone przez kogoś, kto jest zaawansowany technologicznie.

Utrzymanie urządzenia przenośnego jest równie ważne jak ochrona komputera domowego. Żadne z tego nie jest trudne do zrobienia i nie musisz być komputerowym doświadczonym, aby to zrobić. Możesz zawsze porozmawiać z dostawcą telefonii komórkowej o tym, jak ustawić urządzenie przenośne i zapewnić jego bezpieczeństwo.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL