Utrzymywanie elektronicznych informacji w bezpiecznych miejscach publicznych

Wi-Fi jest bardzo wygodne, czy jesteś w domu, czy poza nim. Gdziekolwiek jesteśmy, możemy pozostawać połączeni bezprzewodowo. Niezależnie od tego, jak bardzo wygodny i korzystny jest ten przywilej, musimy wiedzieć, jak być bezpiecznym - zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Scammerzy czaiją się, czekając, aby uzyskać kontrolę nad Twoimi informacjami. Mając to na uwadze, wszyscy musimy wiedzieć, jak zachować bezpieczeństwo online, gdy nie jesteśmy w domu. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące tego, jak możesz to osiągnąć.

1. Spójrz na adres URL. Odwiedzając strony internetowe, które wymagają wypełnienia Twoich informacji, musisz zapewnić, że witryna jest bezpieczna. Patrząc na adres URL, poszukaj "https" na początku. To proste "oznacza", że strona używa dekodera, który blokuje Twoje informacje, trzymając go z dala od oszustów. Jeśli jednak zobaczysz "http", zejdź z witryny. Twoje informacje mogą nie być bezpieczne, co otwiera się dla oszustów.

2. Ręcznie zaznacz sieć Wi-Fi. Nie ustawiaj telefonu, laptopa ani tabletu, aby automatycznie połączyć się z Wi-Fi. Gdy nie jesteś w domu, najlepiej, jeśli wybierzesz sieci Wi-Fi, z którymi chcesz się połączyć. Podczas bezprzewodowego korzystania z sieci należy wyłączyć funkcje udostępniania i Wi-Fi. Otwierając otwartą bramę otwierasz drzwi do osób wykorzystujących Twoje informacje.

3. Wyloguj się z konta, gdy nie jest używany. Pozostawanie na kontach osobistych przy korzystaniu z publicznych sieci Wi-Fi może pozostawić się osobie narażonej na oszustwa w celu uzyskania informacji. Zawsze pamiętaj, aby się wylogować, aby chronić siebie i swoje informacje.

4. Wyłącz Wi-Fi, gdy nie jest używany. Jeśli chcesz zagwarantować bezpieczeństwo, gdy jesteś poza domem, wystarczy po prostu wyłączyć Wi-Fi. Pamiętaj, im dłużej jesteś w sieci, tym dłuższe osoby muszą cię zauważyć i przejąć kontrolę nad Twoimi informacjami.

5. Sprawdź autentyczność. Za każdym razem, gdy połączysz się z publicznymi punktami Wi-Fi, zawsze musisz poprosić właściciela o poprawne hasło i nazwę sieci. Uważaj, jeśli nie ma hasła WPA lub WPA2. Oznacza to, że połączenie nie jest szyfrowane. Musisz zwrócić szczególną uwagę na potencjalnie oszukujące punkty, które wyglądają podobnie jak prawdziwe imię.

6. Unikaj dostępu do informacji osobistych. Publiczne Wi-Fi nigdy nie jest gwarantowane jako bezpieczne. Nigdy nie należy zakładać, że jest, więc nigdy nie przejdź do stron internetowych dla banku, karty kredytowej lub pożyczki studenckie. Oszuści wiedzą, jak korzystać z Wi-Fi jako broni, aby pomóc sobie w prywatnych informacjach. Zawsze uważaj i poczekaj, aż wrócisz do domu, gdzie bezpieczne Wi-Fi będzie kontynuowane przez te witryny.

Z biegiem postępów i więcej sposobów na kontrolę prywatnych informacji musimy się w jak najlepszy sposób chronić. Jednym z najlepszych sposobów na to jest tylko staranne i bezpieczne korzystanie z publicznego Wi-Fi. Ludzie czaiją się i są gotowi do zdobycia kontroli nad kim jesteś. Zawsze uważaj i ufaj instynktowi. Jeśli coś nie wydaje się bezpieczne, zwróć uwagę na to, co czujesz. Szanse są twoje instynkty są słuszne.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL