Czy Cloud Computing jest bezpieczne?

Zawsze szukamy sposobów zachowania bezpieczeństwa danych w tym wieku informacyjnym. Najnowszy sposób przechowywania informacji znajduje się w chmurze. Dla tych, którzy nie wiedzą, jest to sposób, w jaki można przechowywać dane zdalnie, a nie na własnym urządzeniu. Ogranicza koszty IT, a jednocześnie przyspiesza działanie. Ale jak bezpieczne jest zapisywanie danych zdalnie? Większość ludzi nie zrobiła skoku wiary jeszcze do cloud computing.

Ryzyko

Użytkownik powierza osobie trzeciej nadzorowanie swoich danych i zachowanie ich w bezpiecznym miejscu. Ale dajesz kontrolę nad swoimi danymi, gdy to zrobisz. Co się stanie, jeśli nastąpi katastrofa? Twoje dane mogą zostać utracone, uszkodzone lub nawet skradzione.
Zakładasz, że strona trzecia odpowiada za dane i zapewnia, że ​​nic się nie stało. Mogą obiecać, że są bezpieczne, ale to wciąż twoje dane. Dlatego twoja odpowiedzialność.

To pewne poważne zagrożenia dla korzystania z oprogramowania do cloud computing. Nic dziwnego, że nie wiele zrobiło skok wiary. Więc co może być tak świetne na temat oprogramowania komputerowego w chmurze, że ludzie będą go używać, jeśli muszą się martwić o takie naruszenia danych?

Bezpieczeństwo

Krótko mówiąc, szyfrowanie danych jest używane przez oprogramowanie w chmurze, aby zapobiec wszelkim rodzajom naruszenia danych. Dane są szyfrowane podczas przesyłania i siedzą na serwerach pamięci masowej w chmurze. Usługa chmury, która umożliwia Ci ustawienie kluczy szyfrowania i kontrolę nad tym, kto może i nie może zobaczyć, że dane będą kluczowe w kontrolowaniu bezpieczeństwa danych w chmurze.

Przechowywanie danych w chmurze uniemożliwia wrażenie podatności na naruszenie danych, gdy musisz udostępniać swoje dane innym osobom. Więc kiedy wysyłasz pliki pocztą elektroniczną, jesteś narażony na ryzyko. Jednak danie ludziom dostępu do danych w chmurze zapewnia to bezpieczniejsze, zwłaszcza, jeśli firma, z którą korzystasz, korzysta z oprogramowania szyfrującego - tak jak powinny.

Co się dzieje, gdy Twój pracownik wychodzi z Twojego biura z danymi zapisanymi na dysku lub dysku USB? Istnieje ryzyko, że dysk lub dysk USB zostaną utracone lub zostaną zniszczone. To na pewno nie jest bezpiecznym sposobem na przechowywanie danych. Dzięki przechowywaniu w chmurze, umożliwiając dostęp do danych z dowolnego miejsca, eliminuje to potrzebę przechowywania dysków i dysków USB do przechowywania danych, dzięki czemu dane mogą być chronione przed utratą lub uszkodzeniem.

Usługi w chmurze często zawierają kopie zapasowe kopii zapasowych danych. To coś, czego firma prawdopodobnie nie mogła nauczyć się samodzielnie ze względu na koszty przechowywania danych w wielu różnych miejscach. Serwery chmury mogą jednak przechowywać dane w wielu miejscach, dzięki czemu można je uzyskać w każdej chwili.

Organizacja

Korzystanie z chmury sprawia, że ​​dane są bardziej zorganizowane. Jeśli masz wiele pracowników, którzy przechowują ważne dane, do których potrzebujesz dostępu, utrzymanie go w chmurze będzie znacznie bardziej zorganizowane. Nie więcej rozproszonych danych i czasu spędzonego na poszukiwaniu miejsca, w którym się zapisałeś. Jeśli masz dane w chmurze i wszyscy pracownicy przechowują tam dane, wtedy nie będziesz miał problemów z wyświetlaniem potrzebnych danych, kiedy będziesz potrzebować.

Chociaż cloud computing ma swoje pułapki, jeśli wykonasz swoją pracę domową i znajdzie renomowaną usługę, która może zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i dostępności, nie powinieneś martwić się swoimi danymi. Można nawet stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych rzeczy, które można zrobić, aby przechowywać dane.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL