Apple zatrudnia pierwszego wiceprezesa ds. Różnorodności

Apple zatrudnił swojego pierwszego szefa różnorodności.
Długoletni pracownik Apple Denise Young Smith objął nową funkcję wiceprezesa ds. Integracji i różnorodności. Firma nie miała kogoś skierowanego na te wysiłki, ponieważ Jeffrey Siminoff opuścił firmę, aby przystąpić do Twittera w 2015 roku. Od 2013 był dyrektorem ds. Integracji i różnorodności.
Smith, który od 1997 roku pracuje w Apple, poinformuje bezpośrednio CEO firmy Tim Cook, źródło znane firmie z CNNTech.


Wiadomość o nowej pozycji Smitha została po raz pierwszy zgłoszona przez 9 do 5 Mac. Smith, która rozpoczęła swoją nową rolę w poniedziałek, już uaktualniła stronę LinkedIn wraz z jej nowym tytułem.
Powiązane: Twitter przeważnie spełnia swoje skromne cele w zakresie różnorodności
Smith zajmował wysokie pozycje w firmie Apple. Ostatnio była wiceprezesem ds. Globalnego talentu i zasobów ludzkich; Była również członkiem zespołu kierowniczego, który zbudował detaliczną firmę Apple.
Cook powiedział, że różnorodność jest "łatwą do rozwiązania problemem", wyraźnie mówiąc w 2015 roku, że chce zatrudnić więcej kobiet. Najnowsze raporty o zróżnicowaniu firmy ujawniły, że pracownicy nadal dominują na białym i męskim. Chociaż Apple zgłosiła niewielki wzrost liczby zatrudnionych kobiet i pracowników technicznych w Stanach Zjednoczonych w porównaniu z rokiem 2014.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL