Spotkaj się z miliarderem, który po prostu opuścił 111 milionów dolarów na malowanie Basquia

Japoński miliarder Yusaku Maezawa nazwał się muzyką rockową, potentatem online mody, a ostatnio wysokiej klasy kolekcjonerem sztuki.
41-letni potentat technologii uczynił fale w świecie sztuki w tym tygodniu, spadając 110,5 miliona dolarów na obraz Jean-Michel Basquyat w Sotheby's w Nowym Jorku w czwartek wieczorem. To najwyższa cena płacona na aukcji za pracę amerykańskiego artysty.
Pierwszą miłością Maezawy jest muzyka - przemysł, w którym dokonał przejścia od artysty do przedsiębiorcy.
Zaczął indie rockowy zespół w szkole średniej, uwalniając EP w 1993 roku. Później opuścił college, aby śledzić swoją potem dziewczynę do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął zbierać płyty CD i rejestry zespołów, które mu się podobało.


Kiedy w 1995 r. Wrócił do Japonii, rozpoczął działalność związaną z importem muzyki, sprzedając płyty z płytami CD i winyle swoich ulubionych zespołów pocztą z domu.
Pokrewne: Basquiat tops Warhol po malowaniu sprzedaje za 111 milionów dolarów
W 1998 roku użył branży muzycznej, aby uruchomić Start Today, nazywając firmę po albumie zespołu punk Gorilla Biscuits. W tym samym roku własna grupa Maezawa, Switch Style, podpisała z wytwórnią BMG Japan. Wydawał trzy albumy z nimi, po czym odszedł, aby skoncentrować się na swojej działalności.
Start Today przeprowadził się online i sprzedał również odzież. Ramię mody stało się tak skuteczne, że Maezawa oderwała go jako Zozotown. Vogue opisuje giganta mody e-commerce jako krzyż pomiędzy Net-a-Porter a Amazonem (AMZN, Tech30).
Podobne: założyciel SoftBank w Japonii ma 300-letni plan
Maezawa jest rzadkością w Japonii: miliarderem, który unika garniturów i zachęca wszystkich do towarzystwa, aby się bawić.
Na dorocznej prezentacji wyników, Start Today CFO Koji Yanagisawa przedstawił raport o zarobkach ubrany jak grzyb, mówiąc, że kontynuuje tradycję rozpoczętą przez Maezawę w 2010 roku. Maezawa ubrana w stylową kurtkę bombową i grafikę T-shirt wyglądała Z uśmiechem figlarnym na jego twarzy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL