Reguła rejestracji długodystansowej FAA cierpi na poważne porażki

Konsumenci z USA, którzy kupują drone dla zabawy, nie muszą już rejestrować go w FAA.
Sąd w Waszyngtonie postanowił w piątek, że zasada rejestracji nielegalnej FAA narusza ustawę o modernizacji i reformie FAA, którą Kongres został uchwalony w 2012 roku. Hobbyist John Taylor z powodzeniem argumentował, że nie powinien być zmuszony do zarejestrowania, ponieważ akt stwierdza, że ​​FAA "może nie ogłosić Wszelkie przepisy lub przepisy dotyczące modelu samolotu ".
Od grudnia 2015 r. Hobbystowie z trutniami o wadze od 0,55 kg do 55 kg musieli zarejestrować trutnie z FAA. Od tego czasu rejestrowano ponad 820 000 operatorów. Proces można zakończyć online, a opłata za aplikację wynosi 5 USD.


FAA powiedziała w oświadczeniu, że wprowadziła rejestrację, aby zapewnić, że trutnie są bezpiecznie użytkowane i nie stwarzają zagrożenia dla bezpieczeństwa lub prywatności. FAA powiedział również, że rozważa jego opcje i odpowiedź.
FAA ma teraz dwa potencjalne drogi, zgodnie z Anne Swanson, adwokat w Cooley i ekspertów ds. Regulacji lotnictwa. FAA może odwołać się do wszystkich sędziów Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych w obwodzie prądu stałego, zwanego przeglądem en banc. (Decyzja została podjęta przez panel trzech sędziów).
Powiązane: Sterowniki UPS mogą oznaczać dostawy zespołowe maszynami dmuchanymi
Druga droga odwołuje się do Kongresu. W tym roku FAA prowadzi obecnie swój regularny proces rezygnacji. Kongres mógłby zawierać postanowienia wspierające lub upoważniające rejestrację dla treserów rekreacyjnych.
Decyzja sądu cieszyła się Akademią Modelów Aeronautyki, od dawna sprzeciwianiu się jej członkom konieczności rejestracji małych samolotów.
"Federalna rejestracja nie powinna być stosowana z tak niskim progiem, że zawiera zabawki", powiedziała w oświadczeniu Rich Hanson, prezes Akademii Modelowej Aeronautics. "Nie powinno to również obciążać tych, którzy działają harmonijnie w naszych społecznościach od dziesięcioleci i którzy są już zgodni z systemem rejestracji AMA".
Inni gracze w świecie wrabi czuli się inaczej w wiadomościach. AUVSI, wiodąca organizacja robotyki, powiedziała w piątek, że planuje współpracę z Kongresem, aby umożliwić rejestrację dymów w celu "stworzenia kultury bezpieczeństwa, która zapobiegnie nieostrożnym i lekkomyślnym zachowaniom".
"Rejestracja w bagażniku jest dobrą polityką, ponieważ promuje odpowiedzialność i stwarza szanse FAA na kształcenie pilotów w zakresie wytycznych dotyczących bezpiecznej eksploatacji" - powiedział CNNTech, Brendan Schulman, wiceprezes ds. Polityki i spraw prawnych w DJI. DJI jest największym na świecie producentem drone'ów.
Decyzja sądu nie wpływa na rejestrację dronerów komercyjnych.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL