Roboty mogłyby zniszczyć kolejne 6 milionów miejsc pracy

Roboty kosztowały już miliony fabryk w całym kraju.
Następna może być pracami w lokalnych sklepach.
Według badań przeprowadzonych w tym tygodniu przez firmę świadczącą usługi finansowe Cornerstone Capital Group, od 6 do 7,5 miliona istniejących miejsc pracy istnieje ryzyko, że w ciągu najbliższych 10 lat zostaną zastąpione przez pewną formę automatyzacji.


Oznacza to co najmniej 38% obecnej siły roboczej, która składa się z 16 milionów pracowników. Według badań, handel detaliczny mógłby stracić większą część miejsc pracy niż automatyzacja.
Związane: pracownicy z USA mają większe ryzyko zastąpienia robotów. Oto dlaczego
To nie znaczy, że roboty będą poruszać się po przejściach w lokalnym domu towarowym, rozmawiającym z klientami. Zamiast tego oczekujesz, aby zamiast kasjerzy było więcej zautomatyzowanych linii płatności. Ta sama zmiana prawdopodobnie wyeliminuje miliony miejsc pracy.
"Kasa jest uważana za jedną z najbardziej łatwo automatyzujących się miejsc pracy w gospodarce", powiedział raport. I te utraty miejsc pracy dotyka kobiety szczególnie trudne, ponieważ około 73% kasjerów to kobiety.
Nie będzie też mniej miejsc pracy, ponieważ coraz więcej konsumentów korzysta z smartfonów i komputerów z ekranem dotykowym, aby znaleźć to, czego potrzebują - powiedział John Wilson, szef działu badań Cornerstone. Na podłodze pozostaną sprzedawcy sprzedaży, ale nie tyle z nich.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL