Nowy roboczy druk 3D może chodzić po piasku i skałach

Robot może poruszać się po nierównym terenie, marsząc szczęśliwie nad skałami i piaskiem.
Zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego opracował pierwszy miękki robot, który może chodzić po chropowatej nawierzchni, jak na mokrej nawierzchni. Robot 3D z nadrukiem 3D może również wspinać się po przeszkodach i może pomóc ludziom w takich sytuacjach, jak misje poszukiwawczo-ratownicze.


Robot będzie prezentowany na konferencji w Singapurze 29 maja.
Aby zbudować robota, naukowcy wykorzystali drukarkę high-end, która drukuje miękkie i sztywne materiały razem. Metoda umożliwia roboczy skomplikowane ruchy i ma bardziej złożone kształty na nogi.
Badano go na dużych skałach, nachylonych powierzchniach i piasku. Robot może poruszać się do przodu, do tyłu, na boki i obracać się na swoim miejscu - i przejdź od chodu do pełzającego w ograniczoną przestrzeń, podobną do kota wirującego w małej przestrzeni.
Podobne: Ten robot może drukować budynek w ciągu 14 godzin
Tradycyjne sztywne roboty działają dobrze w kontrolowanym terenie, na przykład na betonowej podłodze, ale zwykle mają problemy z poruszaniem się na zewnątrz lub na nierównym podłożu. Ale nowy robot ma miękkie nogi, co pozwala lepiej dostosować się do niestrukturyzowanego terenu, według naukowców.
Inne miękkie roboty mogły trenować lub czołgać się po ziemi, ale nie mogą podnosić nóg lub chodzić, powiedział Michael Loley, który jest także profesorem inżynierii mechanicznej w UC San Diego.
Dzięki połączeniu miękkich i sztywnych materiałów robot jest nie tylko szybszy i bardziej sprawny, ale także bezpieczniejszy i może współpracować z ludźmi w misjach ratowniczych.
Tolley powiedział CNNTech: "Chcemy, aby mogli poruszać się po upadku budynku, ściskać przez różne otwory lub przechodzić przez bardziej naturalny, nierównomierny rodzaj środowiska".
"Ten konkretny robot, który widzimy jako krok w tym kierunku", powiedział.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL