1000 dolarów w Netflix 15 lat temu warte dziś 140 000 dolarów

Netflix stał się publicznie 15 lat temu. 23 maja 2002.
Wtedy model biznesowy firmy przesyłał ci DVD w czerwone koperty. Jego strategia internetowa umożliwiła Ci utworzenie kolejki filmów, które chcesz otrzymywać.
Nie było jeszcze mediów strumieniowych. Blockbuster był nadal legalnym zagrożeniem. Byłoby tak samo dobrze, jak w latach osiemdziesiątych - jak w teledysku science-fiction Netflix "Stranger Things".
Flash do maja 2017 r.


Netflix jest legalnym globalnym gigantem mediów, który nie tylko pozwala oglądać programy telewizyjne i pokazywane przez duże studia w Hollywood na telewizorze i na urządzeniach przenośnych, ale także ma wiele popularnych, wielokrotnie nagradzanych hitów.
A każdy inwestor, który był odważny (a Daredevil, być może?), Aby złożyć zakład na Netflix (NFLX, Tech30) i Reed Hastings w 2002 r. Byłby brudny dziś.
Według strony relacji z inwestorami firmy, zainwestowane 1000 dolarów w dniu IPO wynosi obecnie prawie 140 000 dolarów. To oszałamiający powrót o ponad 14 000%. Pomarańcz to nowa czerń? Bardziej jak zielony dla długoletnich inwestorów Netflix.
W tym celu technologia Nasdaq jest "tylko" o około 320% w tym samym czasie.
Inne firmy zajmujące się technologiami, takimi jak Apple (AAPL, Tech30) i Amazon (AMZN, Tech30) również pozostały w tyle w firmie Netflix, ale trudno narzekać, jeśli zainwestowałeś w nich. Zapasy firmy Amazon zyskały prawie 6 000% od czasu emisji przez Netflix, podczas gdy Apple wynosi około 12 000%.
Powiązane: Akcje Amazonów były kolejnym dużym zwycięzcą od czasu jego ogłoszenia 20 lat temu
Netflix przewyższył także udziały właściciela Google Alphabet (GOOGL, Tech30) od czasu splądrowania IPO Google latem 2004 roku. Akcje Google zyskały prawie 1.800%, ponieważ pojawiły się publicznie, podczas gdy Netflix osiągnął ponad 7.000% w tym samym czasie.
A stok zrobił lepiej niż Facebook, jak również. Facebook niedawno obchodził 5-lecie IPO. Akcje spółki Mark Zuckerberg uzyskały około 300%. Netflix jest blisko 1.500%.
Netflix ma obecnie prawie 68 miliardów dolarów. To coś więcej niż Rupert Murdoch z XXI wieku Fox (FOXA). To prawie 30 miliardów dolarów wyższe niż łączone wyceny byłych kuzynów CBS (CBS) i Viacom (VIAB).
I to tylko 10 mld USD mniej niż firma macierzysta CNNMoney Time Warner (TWX). (Netflix minęło daleko od tego, kiedy prezes Time Warner, Jeff Bewkes porównał to w 2010 roku do armii albańskiej, mówiąc, że Netflix nie będzie zagrożeniem dla dużych firm medialnych).
To było szalone 15 lat. Netflix był od czasu do czasu przedmiotem plotek o przejęciu Wall Street. Niektórzy inwestorzy wątpili, czy ruch do transmisji strumieniowej nigdy by się nie opłaci.
W 2011 roku Netflix zamierzał przenieść firmę z DVD i zmienić nazwę na Qwikster.
Ale Netflix odzyskał z tej urazu PR, tak szybko jak prezydent Frank Underwood od skandalu w "House of Cards".
A stado Netflix - podobnie jak tytularna superbohatera w programie hitowym Luke'a Cfsa - wydaje się być niezniszczalne.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL