Amazon uderza w protesty nad reklamami Breitbart

Zbiór grup zwolenników zebrał się poza corocznym spotkaniem akcjonariuszy Amazonki, aby protestować przeciwko stosunkom reklamowym firmy z Breitbart, prawą stroną internetową.
Grupy, w tym MoveOn, Sleeping Giants i UltraViolet, dostarczyły petycje do Amazonii (AMZN, Tech30) z ponad milionem podpisów, wzywając firmę do zerwania więzi z Breitbart. Amazon pośrednio reklamuje na stronie Breitbart poprzez wymianę reklam z firmą zewnętrzną.


Protestanci śpiewali dla Amazonki "przestańcie nienawidzić funduszy" i nosili znaki z hasłami "Primed for Hate". Niektóre grupy udostępniały aktualizacje z wtorek w proteście z hashtag #notbuyingit.
Odcinek jest najnowszym w trwającej kampanii, aby naciskać duże marki, aby wyciągnąć reklamy z Breitbart, który był wcześniej prowadzony przez szefa Białego Domu stratega Steve Bannona.
Grupa anonimowa Sleeping Giants rozpoczęła starania po wyborach i z powodzeniem zapłonęła powszechny bojkot marki. Kellogg, Warby Parker i Etsy (ETSY) opuścili Breitbart.
Podobne: 1000 dolarów w Amazonii 20 lat temu ma obecnie wartość 638 000 dolarów
Amazon twierdzi, że w obliczu nacisków ze strony setek swoich pracowników ponownie przemyślał relacje z Breitbartem, ale nadal nie musi publicznie zerwać więzi.
Reps for Amazon nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL