Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Logowanie empatia - Jakie możliwości oferuje portal Emp@tia

logowanie empatia
 |  Artykuł partnera  |  Uncategorised

Portal emp@tia w jednym miejscu gromadzi kompletne i aktualne informacje pozwalające skutecznie skorzystać z oferowanych przez państwo polskie świadczeń socjalnych i ewentualnie o nie zawnioskować. W portalu mogą Państwo złożyć wybrany wniosek drogą elektroniczną przy wykorzystaniu bezpiecznego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP i oczekiwać na jego weryfikację nie wychodząc z domu.

Jak działają wnioski elektroniczne w portalu Emp@tia?

Formularze dostępne w portalu Emp@tia mają postać interaktywną, oznacza to, że nie pobieramy ich na swój komputer ani nawet nie drukujemy. Otwarcie i ich wypełnienie następuje bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej. To pozwoliło na zastosowanie w nich odrobinę przyjaźniejszych dla użytkowników rozwiązań, zamiast tradycyjnych, licznych rubryczek. Zamiast tego, formularze wypełniane są przy pomocy czegoś w rodzaju "asystenta" - formularz uzupełnia się "krok po kroku - pytanie po pytaniu", na bieżąco sprawdzane i wskazywane są ewentualne błędy, a w wielu miejscach odnaleźć można niezbędne wskazówki i wyjaśnienia, które pisane są w przystępny dla Państwa sposób. Dzięki temu, wypełnienie formularza wniosku jest mniej skomplikowane i czasochłonne niż wypełnienie wniosku "tradycyjnego".

Ponadto gotowy, wypełniony i zapisany formularz umieszczany jest w tzw. skrzynce nadawczej, z której wysyłany jest w dowolnym momencie, na życzenie. Natomiast przed jego wysłaniem można uzupełnić go załącznikami, którymi mogą być zeskanowane bądź nawet sfotografowane dokumenty niezbędne do ustalenia prawa do świadczeń.

Jak rozpocząć korzystanie z portalu Emp@tia?

Portal Emp@tia wymaga, aby każdy jego użytkownik posiadał swoje własne konto, służące do wypełnienia i wysyłania swoich wniosków. Należy więc rozpocząć od założenia konta.

Portal emp@tia adresowany jest w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa oraz pracowników instytucji tę pomoc świadczących.

Jakie możliwości oferuje portal Emp@tia?


1. Złóż wniosek o świadczenie elektronicznie

500+, 300+, KDR, becikowe, świadczenie rodzicielskie i inne
Pełna lista dostępnych wniosków elektronicznych

2. Program Rodzina 500+

Sprawdź jak złożyć wniosek elektronicznie o 500+

3. Program Dobry Start

Sprawdź jak złożyć wniosek elektronicznie o świadczenie Dobry Start

4. Wykaz Partnerów Karty Dużej Rodziny

Sprawdź jakie zniżki i ulgi możesz otrzymać w ramach Karty Dużej Rodziny!

5. Rejestr Żłobków i Klubów Dziecięcych

Sprawdź jakie żłobki, kluby dziecięce działają w Twojej gminie!

6. Turnusy rehabilitacyjne - Ośrodki

Sprawdź w jakich ośrodkach mogą być organizowane turnusy rehabilitacyjne!

7. Turnusy rehabilitacyjne - Organizatorzy

Sprawdź jakie firmy realizują turnusy rehabilitacyjne!

8. Rejestr Jednostek Pomocy Społecznej

Sprawdź gdzie możesz uzyskać pomoc społeczną w Twojej gminie!