© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

 • Home
 • Logowanie do iPKO

Logowanie do iPKO

Logowanie PKO
 |  Redakcja  |  Uncategorised

Bezpieczne logowanie do banku w praktyce. Logowanie się do z bankowości elektronicznej jest aktualnie mocno powszechną praktyką. Ten artykuł przedstawia zasady bezpieczeństwa, które warto znać.

Czy to na pewno strona banku?

Phishing jest to popularna metoda stosowana przez przestępców internetowych. Polega ona na kradzieży dostępu do konta bankowego. Aby uniknąć problemów należy sprawdzić czy połączenie jest szyfrowane. Sygnalizuje to fraza "https://" przed adresem strony www banku.

Certyfikat SSL – jak go sprawdzić?

Aby mieć większą pewność, że strona banku jest prawdziwa, należy sprawdzić wiarygodność certyfikatu SSL. Certyfikat ten można sprawdzić w polu adresowym za pośrednictwem przeglądarki internetowej po kliknięciu na kłódkę.

Ważne aktualizacje

Przed logowaniem dobankowości elektronicznej warto|należy sprawdzić czy system operacyjny i przeglądarka internetowa są na pewno aktualne. Podobnie trzeba postąpić w przypadku używania aplikacji mobilnych wydawanych przez bank. O ile przeglądarki internetowe aktualizują się zazwyczaj z automatu, o tyle stan aktualizacji w systemie operacyjnym można sprawdzić przechodząc przez ścieżkę odpowiednio: Ustawienia -> Aktualizacja i zbeczpieczenia  ->  Windows Update

Bankowość elektroniczna: o czym warto pamiętać?

Przy korzystaniu z e-bankowości warto zadbać również o inne zasady bezpieczeństwa, do jakich należą:

 1. Korzystanie z silnego hasła złożonego z małych i wielkich liter, liczb, znaków specjalnych
 2. Nieudostępnianie hasła do bankowości osobom postronnym
 3. Samodzielne wpisywanie adresu strony internetowej na pasku adresowym
 4. Nielogowanie się do bankowości elektronicznej za pośrednictwem linków z maili, wiadomości prywatnych, z portali społecznościowych itp.
 5. Wylogowanie się po każdorazowym skorzystaniu z e-bankowości
 6. Stosowanie dwuetapowego logowania do bankowości elektronicznej

Jak bezpiecznie zalogować się do konta PKO:

 • Upewnij się, czy logujesz się na poprawnej stronie z certyfikatem bezpieczeństwa (zamkniętą kłódką). Adres https://www.ipko.pl najlepiej wpisać ręcznie. Możesz też przejść do strony logowania klikając w "Zaloguj się" na stronie pkobp.pl
 • Sprawdź, czy strona logowania wyświetla się poprawnie i pokazują się na niej wszystkie elementy - w tym Twój obrazek bezpieczeństwa. Jeśli w trakcie logowania pojawi się inny niż wybrany przez Ciebie obrazek, upewnij się, że został wpisany poprawny numer klienta/login. W razie wątpliwości przerwij logowanie i skontaktuj się z bankiem.
 • Sprawdzaj datę i godzinę ostatniego (nie-)poprawnego logowania

Logowanie:

Klienci idnywidualni: iPKO

Klienci biznesowi: iPKO Biznes

Inteligo: Logowanie

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry