© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Informacje prasowe
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie – najważniejsze informacje dla przyszłych turystów

Zjednoczone Emiraty Arabskie – najważniejsze informacje dla przyszłych turystów

Zjednoczone Emiraty Arabskie
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

W tym roku postanowiłeś zrezygnować z egzotycznych kurortów na rzecz bardziej nietypowych wakacyjnych kierunków? Zjednoczone Emiraty Arabskie to świetna propozycja na urlop!

Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą nam się przede wszystkim z ropą i szejkami. Nic dziwnego, gospodarka tego kraju faktycznie opiera się na surowcach energetycznych, a rodzina królewska jest dość liczna. ZEA to jednak także piękny i monumentalny Dubaj (ale nie tylko!), w którym na turystów czekają setki, jeśli nie tysiące atrakcji. Te trafią w naprawdę każde gusta. Co jeszcze warto wiedzieć o wakacjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie – interesujące miejsce do spędzenia wakacji

Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowego miejsca na wakacje, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) są idealnym miejscem do odwiedzenia. Ten niewielki kraj, położony na Półwyspie Arabskim, jest domem dla niesamowitych i futurystycznych obiektów architektonicznych. Od strzelistych drapaczy chmur w Dubaju po kunsztowne meczety w Abu Zabi – ZEA to uczta dla oczu. 

Oprócz zachwycającej architektury, ZEA są także domem dla pięknych plaż, luksusowych kurortów i ekscytujących zajęć, takich jak jazda na desce z piaskiem czy wyścigi wielbłądów. Bez względu na to, czy szukasz relaksujących wakacji na plaży, czy przygody pełnej akcji, ZEA mają coś do zaoferowania każdemu, także dla biznesmenów. Dlaczego więc nie zaplanować swoich kolejnych wakacji w tym fascynującym zakątku świata?

Najważniejsze atrakcje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraina turystycznych kontrastów, w której w bliskim sąsiedztwie siebie znajdują się liczne ikoniczne budowle i naturalne krajobrazy, a wielki biznes ma miejsce właściwie każdego dnia.

Turyści mogą zwiedzać wieżowce i luksusowe hotele w Dubaju, a następnie wyruszyć na pustynię, by rozbić obóz pod gwiazdami. Można też popłynąć promem do Abu Zabi, aby zwiedzić Wielki Meczet Szejka Zayeda, jeden z największych meczetów na świecie. Bez względu na zainteresowania, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to miejsce, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Od zachwycającej architektury po luksusowe kurorty – nie brakuje tu rzeczy, które warto zobaczyć i zrobić. Oto tylko kilka z największych atrakcji, jakie Zjednoczone Emiraty Arabskie mają do zaoferowania:

Burj Khalifa to najwyższy budynek na świecie, a wizyta na jego tarasie widokowym jest obowiązkowym punktem programu dla każdego, kto po raz pierwszy odwiedza Dubaj. Dla tych, którzy szukają bardziej adrenalinowych wrażeń, istnieje możliwość skoku ze spadochronem z tego budynku.

Znajdujący się w Abu Zabi Wielki Meczet Szejka Zayeda jest jednym z największych meczetów na świecie. Jego oszałamiająca architektura i skomplikowane detale sprawiają, że jego widok zapiera dech w piersiach. Turyści mogą zwiedzać meczet podczas codziennych wycieczek z przewodnikiem.

Żadna wycieczka do ZEA nie byłaby kompletna bez spędzenia czasu na jednej z wielu dziewiczych plaż. Ośrodek Jumeirah Beach Resort w Dubaju oferuje turystom bezpośredni dostęp do prywatnej plaży, a także pięć basenów, dziewięć restauracji i spa z pełnym zakresem usług.

Bez względu na to, czy szukasz przygody, czy relaksu, Zjednoczone Emiraty Arabskie mają coś do zaoferowania. Koniecznie dodaj te najważniejsze atrakcje do swojej listy!

Kiedy warto lecieć do ZEA jako turysta?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to popularny kierunek turystyczny, oferujący bogatą kulturę, wspaniałą architekturę oraz wiele możliwości zakupów i rekreacji. Jednak klimat może być dość gorący i wilgotny, szczególnie w miesiącach letnich. W związku z tym najlepszym okresem na odwiedzenie ZEA są chłodniejsze miesiące, od października do kwietnia. O tej porze roku temperatury są bardziej umiarkowane, a prawdopodobieństwo deszczu mniejsze. 

Nadal jednak ważne jest, aby zabrać ze sobą lekką odzież, którą można układać warstwowo, a także krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne na dni, kiedy słońce świeci mocno. Dzięki dokładnemu planowaniu podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być przyjemnym i niezapomnianym doświadczeniem.

Ile kosztują wakacje w ZEA?

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogą być drogim przedsięwzięciem, ale są sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Ceny hoteli różnią się w zależności od lokalizacji i pory roku, ale mogą wynosić od 100 USD za noc do ponad 1000 USD za noc. Wielu turystów decyduje się na pobyt w Dubaju, w którym znajdują się jedne z najbardziej luksusowych hoteli na świecie. 

Na posiłek trzeba wydać około 30 dolarów, choć w ekskluzywnych restauracjach ceny mogą być wyższe. Koszty transportu również się sumują, zwłaszcza jeśli planuje się wynająć samochód. Taksówki są jednak powszechnie dostępne i stosunkowo niedrogie. Pamiętaj też, że korki w Dubaju to codzienność – handel i biznes generują naprawdę spory ruch samochodowy.

Ogólnie rzecz biorąc, wakacje w ZEA mogą być kosztowne, ale nie muszą wymagać majątku. Dzięki dokładnemu planowaniu można cieszyć się wszystkim, co ten fascynujący kraj ma do zaoferowania, nie wydając przy tym fortuny.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to ciekawy i interesujący wakacyjny kierunek. Znajdziesz tam nie tylko arabską kulturę, kuchnię i historię, ale też mnóstwo atrakcji dla turystów z całego świata, a także słynne ekskluzywne hotele i sztuczne wyspy. Przekonaj się, co jeszcze czeka na ciebie w ZEA!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry