© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Winobranie Francja

Winobranie
 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

Winobranie to nie tylko praca sezonowa, ale też świetna przygoda, która pozwala poznać ciekawych ludzi oraz nawiązać nowe przyjaźnie. Tego rodzaju wyjazd to też okazja na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Sprawdź jak wyglądają wyjazdy z Projekt Winobranie.

Winobranie Francja

Winobranie Francja to świetna okazja na przeżycie niezapomnianej i jedynej w swoim rodzaju przygody, łączącej pracę zarobkową z możliwością zamieszkania w nowym kraju i poznania fantastycznych ludzi. Projekt ten organizowany jest już od 10 lat i polega na odbywających się każdego roku wyjazdach na zbiory winogron, które stanowią ciekawą formę sezonowego zatrudnienia w okresie wakacyjnym. 

Winobranie to nie tylko praca, ale też świetna przygoda

Cała idea Projektu Winobranie skupiona jest wokół pracy sezonowej przy zbiorach winogron w Beujolais, czyli jednym z rejonów w środkowej części Francji, a konkretnie w Burgundii. Obszar ten słynie z ogromnych winnic, gdzie odbywa się produkcja ponad połowy czerwonych win burgundzkich. Gwarancję połączenia pracy z wieloma innymi atrakcjami, z których zainteresowani mają okazję skorzystać biorąc udział w wyjeździe, zapewniają twórcy całej inicjatywy. Projekt powstał bowiem w wyniku działań dotychczasowych uczestników zbiorów winogron we Francji, posiadających wieloletnie doświadczenie na tym polu. Dlatego też wyjazdy na winobranie są dopięte na ostatni guzik - zarówno pod względem organizacji pracy, jak i możliwości przeżycia niepowtarzalnej przygody w doborowym towarzystwie.

Projekt Winobranie

Czy winobranie jest dla wszystkich?

Winobranie organizowane jest w sezonie wakacyjnym, a konkretnie odbywa się na przełomie dwóch, letnich miesięcy - sierpnia i września. Z uwagi na sezonowość oferowanej pracy, oferta wyjazdowa pojawia się wyłącznie raz w roku, dlatego warto jest podjąć decyzję odpowiedni wcześnie, aby nie przegapić możliwości skorzystania z tej wyjątkowej okazji. Aplikować na Winobranie Francja mogą zasadniczo wszyscy, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, iż zbieranie winogron to praca fizyczna, często mająca miejsce w słońcu, więc potrafi być męcząca. Zbiory winogron trwają stosunkowo krótko, bo od 2 do 3 tygodni - najczęściej jest to przedział czasowy pomiędzy 12 a 18 dni. Pracuje się zazwyczaj przez 5 lub 6 dni w tygodniu, chociaż istnieje także możliwość przedłużenia okresu pracy nawet do 7 dni w tygodniu, jeżeli zostanie to uzgodnione z uczestnikami winobrania oraz samą winnicą. Zbiór winogron przeważnie zajmuje 8 godzin dziennie. Praca zaczyna się około 8 rano, a - z uwzględnieniem przerwy obiadowej - kończy się najpóźniej o 17:30, wieczory zatem pozostają wolne.

Zdjęcia z winobrania

Zdjęcia z winobrania

Zalety Winobrania

Zalety Winobrania

Mimo, iż niektórym osobom może się wydawać, że Winobranie to po prostu kolejna zwyczajna, fizyczna praca sezonowa za granicą, należy podkreślić jej niezaprzeczalne zalety, które wysuwają się na pierwszy plan. Pierwszą z nich jest bez wątpienia samo otoczenie, czyli malownicze francuskie winnice, których atmosfery nie sposób odtworzyć w żadnym innym miejscu na świecie. Po drugie, ludzie tworzący klimat całego miejsca, dzięki którym podczas tych kilku tygodni można nawiązać wspaniałe znajomości, często na całe życie. Trzecia kluczowa kwestia to zdobycie cennego doświadczenia i szansa na przeżycie czegoś zupełnie nowego.

Nocleg w winnicy

Nocleg w winnicy

Podczas Projektu Winobranie Francja, organizatorzy zapewniają uczestnikom pracę, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Wszystko to odbywa się w klimatycznych winnicach. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość degustacji wina wyprodukowanego ze zbiorów uczestników poprzednich edycji Winobrania.

Atmosfera podczas wyjazdu na zbiór winogron

zbiór winogron

Aby zasięgnąć informacji na temat atmosfery panującej podczas trwania całego Projektu Winobranie Francja, wystarczy odnieść się do opinii osób, które brały już udział w projekcie. Choć podkreślają oni, że praca jest dosyć wymagająca oraz bywa męcząca, szczególnie podczas gorących dni, są zadowoleni z niesamowitego klimatu tworzonego przez współpracowników. Często poznaje się tam prawdziwych przyjaciół i spędza jedne z najcudowniejszych chwil w życiu, które później wspominane są z ogromnym sentymentem.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry