© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Z czego składają się prace wysokościowe?

prace wysokościowe
 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

Choć prace wysokościowe nie są nowym pojęciem, to wciąż budzą wiele niewiadomych i wątpliwości. Najwięcej pytań mają osoby, które jeszcze nigdy nie miały z nimi do czynienia. Co dokładnie składa się na prace wysokościowe? Odpowiedzi należy szukać w poniższym artykule.

Czym są prace wysokościowe?

Na początek warto wyjaśnić samo pojęcie prac wysokościowych. Co dokładnie się pod nim skrywa? Pojęcie to oznacza wszelkie roboty wykonywane na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi. Uznawane są za niebezpieczne, ponieważ można łatwo spaść i doprowadzić do poważnego uszczerbku na swoim zdrowiu, czy nawet zagrozić własnemu życiu.

Dlatego tak ważne jest, aby prace wysokościowe były wykonywane zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Osoby wykonujące tego typu czynności nazywa się alpinistami przemysłowi. Oczywiście, zanim zaczną prace wysokościowe, najpierw muszą przejść specjalne szkolenia, jak również zdobyć uprawnienia. Dzięki temu, gdy sięgamy po ich usługi, to zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z ekspertami, którzy doskonale wiedzą, jak bezpiecznie pracować na wysokości.

Z czego składają się prace wysokościowe?

A co z samymi pracami wysokościowymi? Z czego one się składają? Jeśli zgłębimy zagadnienie, to dojdziemy do wniosku, że składa się na nie wiele różnych zadań. Jakich dokładnie? Na pewno do prac wysokościowych można zaliczyć czyszczenie i mycie różnego typu powierzchni, które oczywiście dla zwykłych ludzi są trudno dostępne.

Mowa tutaj na przykład o myciu okien w biurowcach, wieżowcach, galeriach handlowych, blokach itp. Czyszczenie może dotyczyć również elewacji (szklane, stalowe, akrylowe, sylikonowe, aluminiowe, kamienne itp.), dachów, konstrukcji, lamp czy gzymsów.

Na prace wysokościowe mogą składać się również prace w zakładach przemysłowych. W takich przypadkach fachowcy chętnie podejmą się czyszczenia silosów, mycia hal magazynowych wewnątrz oraz na zewnątrz, porządkowania konstrukcji, czy zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowych oraz betonowych.

Do prac wysokościowych można zaliczyć także różnego typu remonty oraz naprawy, ponieważ dla alpinistów przemysłowych nie ma zadań, z którymi nie byliby w stanie sobie poradzić. W tym przypadku chętnie podejmą się malowania elewacji, naprawy konstrukcji, naprawy dachów, czy wymiany systemów rynnowych.

Jakby tego było mało, to na prace wysokościowe może składać się również odśnieżanie dachów, usuwanie sopli, montaż i demontaż reklam, instalacji odgromowych, czy alpinistyczna wycinka drzew.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Highlife Expert - prace wysokościowe Warszawa.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry