© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Luksusowe wakacje w Wietnamie – co warto wiedzieć?

Wakacje w Wietnamie
 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

Wietnam to jedno z ciekawszych państw w Azji Południwo-Wschodniej na egzotyczną podróż. Jest bardzo ciekawy pod wieloma względami oraz bezpieczny dla turystów. Patrząc na kształt kraju – rozciągający się od północy na południe dość wąski obszar – trzeba wziąć pod uwagę dostępność środków transportu – i podczas dwóch tygodni wakacji, by nie tracić czasu, warto zdecydować się na przemieszczanie samolotem oraz taksówką z prywatnym kierowcą. Jakie miejsca w Wietnamie odwiedzić? Gdzie się zatrzymać i co trzeba wiedzieć przed podróżą do tego kraju?

Pogoda w Wietnamie

Jak się przygotować na podróż do Wietnamu? Pierwszym bardzo ważnym etapem planowania podróży jest sprawdzenie warunków pogodowych. W Wietnamie, ze względu na geograficzną rozciągłość terenu, występuje zróżnicowany klimat: na północy kraju wyraźnie odznaczają się cztery pory roku, a najlepsze warunki na zwiedzanie przypadają na wiosnę i jesień, gdy temperatura sięga 25 stopni C, przyroda wręcz wybucha zielenią. To świetny okres na wycieczki po górskich terenach i tarasach ryżowych, np. w Sapa.

Centralny Wietnam posiada już tylko dwie pory roku, suchą i deszczową, przy czym sucha trwa od stycznia do sierpnia, a znaczne opady deszczu zaczynają się z początkiem września i trwają przez kilka miesięcy w różnym stopniu nasilenia. Południe kraju dominuje klimat tropikalny i świetnie warunki pogodowe od grudnia do kwietnia, gdy temperatura wynosi od 28-32 stopni C.

Zatem, jeśli chcecie wybrać się na wakacje do Wietnamu i połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem, najdogodniejszym czasem są miesiące od grudnia do kwietnia, przy czym trzeba się nastawić, że w północnej części (Zatoka Ha Long i Hanoi) może być minimalnie chłodniej. Wycieczka nastawiona wyłącznie na przygodę i przemierzanie górskich szlaków ma najwięcej sensu wiosną i jesienią.

Najbardziej popularne miejsca w Wietnamie

Wietnam od lat zachwyca turystów wyjątkową kulturą oraz pięknem krajobrazu. Wakacje w tym miejscu poleca się osobom, które nigdy wcześniej nie przebywały w Azji, głównie ze względu na przystępność, świetną infrastrukturę turystyczną i innością. Można tu podróżować z każdym budżetem, wydając od kilku dolarów na dzień, aż spędzanie czasu w ekskluzywnych hotelach, najlepszych na świecie, które są budowane w odosobnionych i przepięknych miejscach. Aby odkryć Wietnam z wielu stron, warto postawić na różnorodny program.

Można zacząć od zwiedzania klimatycznej stolicy Hanoi, w której zachowała się kolonialna architektura połączona z azjatyckim kolorytem. Hanoi ma także inne oblicze – jest chaotyczne, ruchliwe i głośne, wszędzie jeżdżą motocykle, a budki z uliczną kuchnią nie zamykają się przez całą noc. W Hanoi warto odwiedzić kilka muzeów, m.in. Muzeum Etnologii, Mauzoleum Ho Chi Minha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Stolica kraju to rozwijające się centrum gospodarcze, które nadal mocno trzyma się tradycyjnej kultury, będąc wizytówką zarówno starego, jak i współczesnego Wietnamu.

Kilka godzin jazdy samochodem z Hanoi dzieli do jednego z bardziej niesamowitych miejsc na ziemi – Zatoki Ha Long. Tysiące wapiennych wysp znajduje się w tej zatoce w Zatoce Tonkińskiej, które przez tysiąclecia ulegały erozji w postrzępione sterczyny pod wpływem wiatru i wody. Najlepiej zachwycać się nimi z pokładu promu, na który poleca się wykupić dwu- lub trzydniową wycieczkę, podczas której  można m.in. pływać kajakami po zatoce, odpoczywać na plażach, uczyć się gotować sajgonki i odkrywać jaskinie od środka.

Nie wspominając już o podziwianiu rozgwieżdżonego nieba z pokładu promu! Ceny promów są zróżnicowane – za trzydniową wycieczkę na luksusowym statku płaci się ok. 800 dolarów za pokój dwuosobowy i pełne wyżywienie, natomiast standardowe statki to koszt ok. 200 dolarów. Kolejny przystanek na poznawanie Wietnamu to miasteczko Hoi An, o którym mówi się jako o najbardziej klimatycznym mieście w kraju, a to za sprawą przepięknej starej, kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO oraz targów z lampionami.

Warto też wybrać się na wycieczkę do miasteczka My Son, które jest otoczone górami porośniętymi dżunglą i znajdują się w nim ruiny z IV wieku z czasów panowania dynastii Cham. Miłośnicy historii powinni zajrzeć do interesującego miasteczka Hue, wypełnionego po brzegi zabytkami po panującej w XIX wieku dynastii Nguyen. W Hue popularną atrakcją jest rejs po Rzece Perfumowej, wzdłuż której znajdują się grobowce. Jeśli zaś chodzi o wypoczynek, w Wietnamie jest kilka bardzo przyjemnych miejscówek, m.in. kurort Mui Ne, w którym panuje specyficzny mikroklimat i przez większą część roku występuje tu świetna pogoda – t mekka osób, które kochają sporty wodne, a zwłaszcza kitesurfing. Natomiast miłośnikom białych plaż poleca się tropikalną wyspę Phu Quoc, na którą najlepiej dolecieć samolotem z Sajgonu.

Wyspa ta jest położona w Zatoce Tajlandzkiej i cieszy się coraz większą popularnością wśród przyjezdnych. Można tu znaleźć zakwaterowanie w przyjemnych pensjonatach lub w luksusowych hotelach i wypocząć za wszystkie czasy na tutejszych pięknych plażach.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry