© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


DIY, czyli świetny sposób na spędzanie wolnego czasu

dekoracje
 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

DIY (ang. do it yourself) to skrót, który oznacza "zrób to sam". Tym terminem określa się trend, w którym chodzi o samodzielne robienie rzeczy bez profesjonalnej pomocy. Jest to więc idealny sposób na wyrażenie siebie, swojej kreatywności i stworzenie rzeczy, które będą w 100% Ci się podobały, dzięki temu, że będą zrobione według Twojego własnego pomysłu!

Pamiętaj, że Twoja kreatywność Cię w żaden sposób nie ogranicza - możesz łączyć różne postacie, koncepcje, kolory uzyskując niepowtarzalne, oryginalne wzory. 

Dlaczego DIY jest tak popularny?

Przede wszystkim ludzie kochają mieć coś własnego, indywidualnego, czym będą mogli wyróżnić się na tle innych i czego nie można będzie kupić w sklepie. Popularny jest teraz również upcycling, czyli przetwarzanie różnych odpadów w celu stworzenia z nich czegoś lepszego, dając im tak zwane "drugie życie". Może to polegać na zrobieniu z puszki po napoju ozdoby, obklejając ją kolorowym papierem lub np. w szklanym pojemniku po świeczce zacząć przechowywać waciki kosmetyczne. Dla wielu osób DIY to idealny sposób na wyrażenie siebie oraz na odprężenie i zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy. Z pewnością warto spróbować, bo satysfakcja i radość z wykonania czegoś pięknego samodzielnie jest wspaniałym uczuciem.

Jak być kreatywnym?

Michael Michalko - doradca kreatywnego myślenia pracujący dla największych firm świata i  jeden z najbardziej inspirujących autorów swoich podręczników o kreatywności uważa, że każda osoba jest w jakimś stopniu artystą i każdy z nas potrafi być twórczy. Ważne jest, aby wyznawać 10 zasad:

1. Przekonanie - istotne jest, aby być przekonanym o własnej kreatywności i wierzyć we własne możliwości.

2. Praca - trzeba podejmować próby, starać się, uczyć się na swoich błędach.

3. Rozwój - nauka nowych rzeczy, podejmowanie nowych wyzwań

4. Wiara - warto wierzyć w siebie, swoją kreatywność i w to, że nawet jeśli w tej chwili nie czujesz, że jesteś kreatywny, za chwilę może to się zmienić.

5. Odbiór świata - trzeba mieć na uwadze, że świat nie jest czarno-biały, nie ma jednej drogi i jednej odpowiedzi na każde pytanie - wszystko zależy od perspektywy, z której patrzymy.

6. Wpływ otoczenia - nasi bliscy mogą nas zainspirować, wspierać, dzięki czemu nie będziemy się tak szybko poddawać. Również otaczający nas świat - krajobrazy, panoramy pobudzają nas mózg, który się uaktywnia.

7. Perspektywa - wszystko zależy jak odbierasz siebie, swoje "porażki" i "zwycięstwa", ponieważ nawet z tych nieudanych prób, można wynieść dużo doświadczenia, dzięki czemu nie popełnimy tych samych błędów.

8. Negatywne opinie - musisz być świadomy, że tyle ile jest ludzi na świecie - tyle jest gustów. Nie wszystko musi się każdemu podobać. Dlatego trzeba być gotowym na negatywne komentarze. Nie przejmuj się jednak nimi, inni mogą nie rozumieć Twoich koncepcji.

9. Intuicja - jeżeli czujesz, że to co robisz ma sens, sprawia Ci radość i prowadzi do dobrego miejsca to słuchaj siebie i nie rezygnuj.

10. Odwaga - nie bój się myśleć inaczej, robić inaczej. Bądź sobą i zawsze dąż do celu. Uwierz, warto jest ryzykować

Co mogę zrobić DIY?

DIY to sposób na różne przedmioty, zarówno te przydatne, jak i dekoracyjnejedzenie, a nawet kosmetyki! Z starych skrzynek można wykonać mini komodę, farbując ją na jakiś pasujący do wnętrza pokoju kolor, ale również idealnym sposobem będzie umieszczenie w nich kwiatów, co sprawi, że będziemy mieli nową doniczkę. Z fusów po kawie, oliwy i cynamonu możesz zrobić prosty, ale bardzo skuteczny peeling kawowy do ciała, a z sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego, olejku zapachowego i barwniku zrobisz swoje własne kule do kąpieli. Możesz również pobawić się ulubionym przepisem, modyfikując go ulubionymi przyprawami, Wszystko zależy od Ciebie! 

Baw się tym, próbuj nowych połączeń i nigdy się nie poddawaj! :)

  Więcej informacji
Treść powstała we współpracy ze sklepem https://dekolo.pl/ - produkty dla osób zajmujących się rękodziełem i ozdobnictwem.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry