© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto korzystać z pomocy prawnej?

pomoc prawna
 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

W obliczu życiowych problemów prawnych np.: spadek, rozwody, alimenty, zakup/sprzedaż nieruchomości, prawo pracy itp., pomoc prawnika jest niewątpliwie potrzebna. Ponieważ wszystkie sfery życia są regulowane przez prawo, ludzie są zaangażowani we wszystkie jego aspekty. Prawo określa zasady, które muszą być przestrzegane przez wszystkich obywateli. Naruszenie zasad ma zwykle pewne konsekwencje określone i przewidziane przez ustawodawstwo. Sytuacja, w której mamy do czynienia z naruszeniem praw lub obowiązków wynikających z przepisów, to moment, w którym przychodzi czas na zwrócenie się do specjalistów. Zwrócenie się o pomoc do prawników, omówienie tego, jak bronić naruszonego prawa albo uzasadnionych interesów, bądź jak postępować z naruszeniem praw i uzasadnionych interesów innych.

Co to jest pomoc prawna? Radca prawny i prawnik dla osoby prywatnej

Pomoc prawna to nie tylko porada prawna — obejmuje ona znacznie więcej. Pomoc prawna to obszerna dziedzina działalności. Obejmuje wszystkie czynności niezbędne do rozwiązania problemu. Prawnik może nie tylko doradzić w różnych kwestiach prawnych, ale także przygotować różne dokumenty dla sądu. Pomoc prawna jest udzielana, gdy konieczne jest przygotowanie roszczeń, skarg, niezbędnych wniosków, a nawet informacji zwrotnych itp. Przygotowanie i wyjaśnienie, czy też interpretacja prawna umów, to te usługi, które prawnicy świadczą profesjonalnie. Jeśli więc nie wiesz, jak przygotować umowę lub inne dokumenty, potrzebujesz w tym przypadku pomocy prawnika. Możesz również zwrócić się do prawnika, jeśli musisz reprezentować swoje interesy we wszystkich sądach. Możesz skorzystać z pomocy radcy prawnego w sądach powszechnych, sądach administracyjnych i w Sądzie Najwyższym. Warto wspomnieć, że prawnik może reprezentować wszystkie osoby nie tylko przed sądami — na podstawie umowy o reprezentację.

Konsultacje z prawnikiem i sprawy spadkowe, sprawy rodzinne

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej, ale nie wiesz dokładnie, jak ją nazwać, skontaktuj się z prawnikiem. Radca prawny pomoże Ci się tego dowiedzieć podczas konsultacji. Po wysłuchaniu Twojej historii prawnik oceni całą sytuację, zapozna się z istniejącymi dokumentami, podpowie, jakich dokumentów brakuje i jak Ci pomóc. Doradzi nawet jeśli chodzi o sprawy rodzinne, spadkowe czy gospodarcze.

Radca prawny — od porady po reprezentacje przed sądem

Pomoc prawnika może być kontynuowana przez pewien czas w toku sprawy, w którym to przypadku pomoc prawna polega nie tylko na przygotowaniu niezbędnych dokumentów, takich jak informacja zwrotna czy skarga, ale także na reprezentowaniu osoby w sądzie. Reprezentacja w sądzie to sposób na nieobecność osoby na rozprawach sądowych (chyba że sąd uzna, że ​​obecność strony w sądzie jest konieczna). Zabawne byłoby stwierdzenie, że to nie tylko pomoc, ale i ocalenie człowieka od często nieprzyjemnych doświadczeń rozpraw sądowych. Oczywiście porozumienie pomiędzy stroną (osobą, której interesy są reprezentowane) a prawnikiem w sądzie gwarantuje szczegółowe przedstawienie dowodów, lub ich obalenie czy wyjaśnienie stanowiska itd. Czasami jednak pomoc prawna może ograniczać się do świadczenia jednorazowej usługi, takiej jak przygotowanie pozwu przez prawnika czy przygotowanie odpowiedzi.

Pomoc prawnika — sprawy spadkowe, rodzinne i karne — prawnik dla osoby prywatnej

Pomoc prawnika jest często potrzebna nie tylko w sprawach cywilnych, sprawach spadkowych, rodzinnych, ale także karnych. Jeśli sprawa ma charakter karny, możesz liczyć na pomoc prawną adwokata w postaci następującej: pomoc prawna jest udzielana osobie w postępowaniu przygotowawczym oraz w sądzie w toku sprawy. Jeśli dana osoba zostanie uznana za winną, nadal ma prawo zobaczyć się ze swoim prawnikiem i skonsultować się z nim. Oznacza to, że skazany może otrzymać pomoc prawną od momentu zgłoszenia podejrzenia. W związku z tym prawnik lub inny obrońca ma prawo do podjęcia aktywnych działań w celu zapewnienia sprawiedliwego rozstrzygnięcia sprawy, o ile pozwala na to prawo postępowania karnego, zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i w samym sądzie.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z radcawysocki.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry