© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zadra – poznaj smoczy, ekstremalny świat w Energylandii!

Zadra-Energylandia
 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

Energylandia, prawdopodobnie najchętniej odwiedzany park rozrywki w Polsce, przyzwyczaiła nas do tego, że oferuje nam ciągle kolejne nowości. Nie inaczej było w roku ubiegłym, w którym zadebiutowała Zadra – wspaniały Wooden Roller Coaster, podobnie jak cała, zupełnie nowa strefa – Smoczy Gród. Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji ich poznać – czas przyjrzeć się im bliżej!

Zadra to najwyższy na całym świecie Wooden Roller Coaster. Oznacza to, że w tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją hybrydową, która naprawdę robi wrażenia na każdym, kto stanie obok – składa się ona nie tylko z wytrzymałej stali, ale również z drewna, dzięki czemu tym bardziej pasuje do scenerii Smoczego Grodu. Całość powstała we współpracy z takimi firmami jak Rocky Mountain Constructions i Vekoma – to światowej skali specjaliści, którzy od lat konstruują i budują roller coastery dla największych i najbardziej popularnych parków rozrywki na całym świecie. Jak widać, Zadra nie mogła nas zawieść!

Czekają na nas prawie 64 metry wysokości, nachylenia przy spadku wynoszące aż 90 stopni, 3 inwersje podczas całego przejazdu, prędkość wagonika, która przekracza 120 km/h i prawie 2-minutowy przejazd. Sprawia to, że Zadra stała się jedną z najbardziej ekstremalnych atrakcji na terenie Parku, za co do tej pory pokochało ją wielu odwiedzających.

amusementpark

Co czeka na nas w Smoczym Grodzie?

Smoczy Gród to zupełnie nowa Strefa, która swoją scenerią nawiązuje do średniowiecznego klimatu. Nie brakuje tu rycerzy czy wspaniałych grodów, ale również dzikich smoków. Chociaż sama Zadra – bez wątpienia prawdziwy klejnot tego wyjątkowego miejsca – nie zawiedzie nawet tych odwiedzających, którzy oczekują naprawdę ekstremalnych wrażeń, na miejscu czeka na nas również wiele atrakcji, które idealnie sprawdzą się dla osób młodszych. Zaliczają się do nich kolejka Dragon Adventure, Mini Roller Coaster Draken, karuzela Fuego czy Roller Coaster Frida. Oczywiście wszystkie z nich nie tylko samymi nazwami, ale również swoim wyglądem nawiązują do średniowiecznego świata pełnego smoków.

Całość jest bardzo spójna i naprawdę zaskakująca, a młodsi Goście odwiedzający Energylandię na pewno będą zachwyceni tą niebywałą scenerią!

Poczuj więcej emocji w Strefie Ekstremalnej!

Jeżeli Zadra to dla nas za mało, cały czas warto odwiedzić znaną wszystkim dobrze Strefę Ekstremalną. To właśnie tutaj czekają na nas atrakcje, które na pewno podniosą nasze ciśnienie! Króluje wśród nich Hyperion, prawdopodobnie najbardziej znana atrakcja w całym Parku, o której tak głośno było 2 lata temu, gdy miejsce miała jego premiera. O licznych inwersjach, wysokich prędkościach czy niesamowitych przeżyciach podczas przejazdu rozpisywały się wówczas media w całej Polsce, a do tej pory wielu Gości Parku z wielką chęcią odwiedza Hyperiona, nawet jeżeli jechali już nim i to nie raz!

Nie zapominajmy jednak również o pozostałych atrakcjach, które również mają nam do zaoferowania naprawdę wiele. Jedną z nich jest Moya Formuła. To roller coaster, który swoją premierę miał w roku 2016, jednak do tej pory jest wybitnie nowoczesną konstrukcją, która do zaoferowania ma niezwykle wiele. Podczas jednego przejazdu może zabrać ze sobą aż 16 pasażerów, a cała trasa ma aż 560 metrów.

Fani olbrzymich przyspieszeń na pewno docenią fakt, że to tzw. Launched Coaster – oznacza to, że już z założenia wagoniki mają osiągać jak najwyższą prędkość w jak najniższym czasie. W praktyce prędkość 100 km/h uda nam się osiągnąć już w 2 sekundy! Poczujemy się niczym w wystrzelonym pocisku, a przeciążenia będą dochodzić nawet do 4,5G!

Jednocześnie, jest to propozycja idealna dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z naprawdę ekstremalnymi rozrywkami na terenie Energylandii. Wszystko ze względu na niebywałą i innowacyjną konstrukcję, która jest najnowocześniejsza w całej Europie Środkowej i jednocześnie zachowuje najwyższe parametry bezpieczeństwa!

Jak podkreśla wielu Gości, do tej pory liczne inwersje, pętle czy nachylenia sprawiają, że to właśnie Moya Formuła jest jedną z najciekawszych przejażdżek w Energylandii, na które możemy się zdecydować – nie możemy więc jej pominąć podczas kolejnej wizyty w tym popularnym parku rozrywki w Zatorze!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry