© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zapakować paczkę dla kuriera?

tanie przesyłki
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Paczka kurierska ma nie tylko dotrzeć do adresata na czas, ale i w całości. Bardzo istotnym elementem nadawania przesyłek jest ich odpowiednie zapakowanie. Jakie wybrać opakowanie, wypełnienie i jakie są najważniejsze zasady pakowania?

Musimy pamiętać, że za prawidłowe zapakowanie paczki odpowiada nadawca. To po naszej stronie leży takie zabezpieczenie zawartości pudełka, że bez względu na to, co jest w środku i jak daleko jest adresat, całość dotrze w nienaruszonym stanie. Jak prawidłowo zapakować paczkę?

Opakowanie ma znaczenie

Do zapakowania paczki używamy dobrej jakości kartonu. Wytrzymałość opakowania powinna być dostosowana do ciężaru i kształtu zawartości. Może to być pudełko, które wcześniej dostaliśmy z inną paczką lub karton z zakupów, ale ważne jest, aby nie był zniszczony, podarty czy z załamanymi krawędziami, a dodatkowo musi być oczyszczony ze starych etykiet. Dzięki temu bez względu na to, co jest w środku, przedmiot będzie dobrze zabezpieczony i chroniony podczas przenoszenia oraz przewożenia. W przypadku delikatnej zawartości warto postawić na gruby karton, w którym ścianki są dodatkowo wzmocnione. Na paczce umieszczamy wydrukowany list przewozowy. Warto umieścić informacje o ewentualnej delikatnej zawartości lub informację „góra”. Wszelkie tego typu notatki najlepiej napisać wyrazistym markerem w widocznym miejscu.

Wypełnienie wolnej przestrzeni

Bez względu na zawartość w środku musi znaleźć się zabezpieczenie, czyli dodatkowe przegrody i wypełnienie. Najczęściej stosuje się folię bąbelkową, foliowe torebki wypełnione powietrzem, pianki czy ścinki papieru. Dobrze sprawdzają także ekologiczne rozwiązania, takie jak pogniecione gazety, zadrukowane kartki czy papier z niszczarki. Wypełnienie wkładamy tak, aby właściwa zawartość paczki nie mogła luźno przemieszczać się po opakowaniu. Pamiętajmy o tym, że paczki w czasie podróży są w ciągłym ruchu – przenoszone, podrzucane i przewożone. Dlatego wypełnienie odgrywa tak ważną rolę w zabezpieczeniu zawartości pudełka.

Kilka ważnych zasad pakowania paczek:

  • ze starego opakowania usuwamy poprzednie etykiety i oznaczenia,

  • dopasuj wielkość opakowania do zawartości – nie może być on przesadnie duży, co ułatwia przesuwanie się przedmiotów, ani za ciasny,

  • zawartość nie może bezpośrednio dotykać ścianek pudełka, powinna odgradzać je warstwa wypełniająca,

  • karton dodatkowo zabezpieczamy taśmą klejącą (foliową lub papierową), nie tylko w miejscu zamknięcia, ale także we wrażliwych punktach – na stykach łączeń opakowania.

Specjalna zawartość

Kurierem wysyłamy przedmioty bardzo różne i czasami możemy mieć kłopot z prawidłowym zapakowaniem paczki. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z firmą kurierską lub pośrednikiem, który oferuje tanie przesyłki. Wybierzmy firmę, która oferuje Biuro Obsługi Klienta i w razie pytań lub wątpliwości udzieli nam informacji w dogodnej formie: przez telefon, na czacie lub poprzez e-mail. Dzięki temu przygotujmy paczkę zgodnie z wymaganiami przewoźnika i nie będzie konieczności zwrotu lub nanoszenia poprawek w opakowaniu.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry