Jak zarezerwować wizytę w placówkach Grupy LUX MED ?

24 sierpień 2020

Pakiet medyczny LUX MED daje możliwość korzystania z porad lekarzy specjalistów, do których czas oczekiwania jest znacznie krótszy, niż w przypadku wizyt na NFZ. Dodatkowo nie trzeba kontaktować się telefonicznie z rejestracją, tak jak w większości przychodni publicznych, a nawet prywatnych. Istnieje o wiele prostszy sposób na umówienie wizyty w placówkach grupy LUX MED.

Portal pacjenta

Aby w pełni korzystać z możliwości rezerwacji terminu wizyty, konieczne jest posiadanie konta na Portalu Pacjenta. Grupa co prawda udostępnia możliwość rezerwacji wizyty abonamentowej bez konieczności logowania, jednak na ten moment opcja ta jest wyłączona. Konto należy założyć właściwie zaraz po wykupieniu pakietu, gdy otrzymamy wszystkie potrzebne do rejestracji informacje. Portal Pacjenta umożliwia nie tylko rejestrację na wizytę lekarską, ale również daje dostęp do wyników badań czy innej dokumentacji.

Rejestracja online

Posiadanie konta na Portalu Pacjenta umożliwia, po wcześniejszym zalogowaniu się, zarezerwowanie wizyty lekarskiej. Pacjent może wcześniej sprawdzić grafik lekarzy aby dowiedzieć się, kiedy przyjmuje specjalista, do którego chce się udać. Zamówienie wizyty jest bardzo proste i nie wymaga większym umiejętności. Na stronie głównej można w szybki sposób wyszukać lekarza lub skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego. Następnie należy kliknąć w pole, które umożliwia rezerwację wizyty u wybranego medyka. Dokładnie tak samo należy postępować w przypadku rezerwacji miejsca na badania. Jeżeli na któreś z nich potrzebne jest skierowanie, wystarczy przejść do zakładki "skierowania" i kliknąć w pole "rezerwuj badanie". Przed wizytą wymagane jest również potwierdzenie przybycia, które jest jednoznaczne z tradycyjnym wyciągnięciem kartoteki. Można dokonać tego poprzez aplikację mobilną lub SMS, jeżeli wcześniej wyrazimy zgodę na korzystanie z tego typu możliwości. 

Rejestracja telefoniczna

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarezerwować wizytę telefonicznie lub bezpośrednio w placówce LUX MED. Decydując się na pierwszy sposób należy zadzwonić na infolinię Grupy LUX MED, dzięki której konsultant przekieruje nas do odpowiedniej placówki, gdzie pomogą nam umówić wizytę. Jest to jednak czasochłonne, a dodatkowo nie widzimy wszystkich możliwych terminów i godzin, w których przyjmuje dany lekarz. Jeżeli chcemy umówić wizytę osobiście, wystarczy stawić się w wybranej placówce i rejestratorka umówi dla nas wizytę. Taki sposób sprawdza się w szczególności, gdy jesteśmy już po jednej wizycie i od razu chcemy umówić się na następną. Niektóre wizyty lekarskie i badania, w szczególności te, na które potrzebne jest skierowanie, wymagają osobistego stawienia się w rejestracji w celu potwierdzenia przybycia. 

Umówienie wizyty lekarskiej w placówkach Grupy LUX MED jest bardzo proste szczególnie dla osób, którym nie obce są aplikacje mobilne. Ci, którzy wolą tradycyjny sposób umawiania wizyt również mogą to zrobić poprzez osobiste stawienie się w placówce lub kontakt telefoniczny. 

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl

 

magazyn

Popularne

Wybrane

transport urządzeń

Profesjonalny transport urządzeń - jak wybrać firmę przewozową?

21 wrzesień 2020
traktorek ogrodowy

Czym kierować się przy wyborze traktorka ogrodowego?

17 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt