Rejsy firmowe jako doskonała forma integracji

20 sierpień 2020

Istnieje wiele sposobów na poprawienie osiągów firmy. Szefowie zazwyczaj decydują się na poprawę planowania (poprzez zatrudnianie nowego, wyszkolonego w tym zakresie personelu), by praca przebiegała sprawniej - pracownicy działają bowiem szybciej i skuteczniej, gdy mają określone obowiązki i wiedzą, co mają robić. Innym rozwiązaniem jest zwiększanie nakładów finansowych na reklamy, które mają rozpowszechnić wizerunek firmy, a co a tym idzie - jej oferta może dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Jest jednak kwestia, na którą mało kto zwraca uwagę, mimo iż jest bardzo istotna - mowa o panującej w firmie atmosferze. Wbrew pozorom to jeden z kluczowych aspektów wpływających na jakość pracy w miejscu pracy. Jeśli przebywający na niedużej powierzchni pracownicy lubią się, są dla siebie serdeczni, mili i lubią z sobą rozmawiać oraz spędzać czas, praca przestaje być dla nich przykrym obowiązkiem. Zatrudnieni w firmie działają wtedy sprawniej, szybciej, a co za tym idzie - firma lepiej prosperuje.

Sposoby na dobrą atmosferę w miejscu pracy

To oczywiste, że żaden człowiek nie jest w stanie pozostawać w przyjacielskich relacjach z każdym swoim współpracownikiem. Ludzie różnią się od siebie i nie każdy jest w stanie znaleźć z drugą osobą wspólny język. Warto jednak starać się, by atmosfera w miejscu pracy była przyjemna - obowiązki będą wtedy mniej przykre dla wszystkich zatrudnionych.

Najciekawszym sposobem są bez dwóch zdań firmowe wyjazdy oraz wycieczki, które mają na celu zintegrowanie pracowników. Są one okazją do lepszego poznania się w nieco innych okolicznościach niż budynek firmy - bardzo często współpracownicy okazują się zupełnie innymi osobami, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Stają się wtedy bardziej swobodni, otwarci, spontaniczni, a co za tym idzie - relacje nabierają zupełnie innego charakteru.

Zgrana załoga

Jeśli jest się szefem firmy (lub mniejszego oddziału) warto jest zainwestować w atrakcję, którą pracownicy z całą pewnością zapamiętają na długo, a mianowicie wspólny, firmowy rejs. Współpracownicy stają się wtedy załogą biorącą udział we wspólnym przedsięwzięciu (jakim jest rejs), dzięki czemu mogą nauczyć się sprawnego dzielenia się między sobą obowiązkami.

Ponadto piękne okoliczności przyrody umożliwią zrelaksowanie się; uczestnik takiego rejsu może odetchnąć pełną piersią, zapomnieć o codziennych troskach i zmartwieniach, oddać się przyjemności uczestniczenia w sytuacji tego typu. Być może konsekwencją takiego wyjazdu będą piękne, długotrwałe przyjaźnie, które przetrwają wiele lat oraz przeciwności losu?

Zintegrowana grupa pracowników będzie mogła powrócić do miejsca pracy z nową energią; pełni sił oraz wigoru członkowie zespołu z całą pewnością będą mieli głowy pełne świeżych pomysłów, a w konsekwencji firma będzie zdecydowanie lepiej prosperować. Być może dzięki zapewnieniu swoim podwładnym tego typu wyjazdu uda się również zażegnać różnego rodzaju konflikty zakłócające atmosferę w firmie.

 Artykuł został przygotowany we współpracy z blekitnypiotrus.pl

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt