Miejsce w Polsce, które warto odwiedzić - Ciechocinek

19 sierpień 2020

Chyba każdy słyszał o Ciechocinku ‒ to wyjątkowe miejsce, w którym nie brakuje atrakcji. Tężnie, fontanna Jaś i Małgosia oraz niecodzienny klimat to tylko kilka z licznych zalet wymienionego miasta. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Ciechocinek? Poniżej  garść informacji. Zapraszamy do lektury!

Atrakcje w Ciechocinku 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, w Ciechocinku nie brakuje atrakcji, wśród tych, które cieszą się największym powodzeniem wymienić możemy takie, jak:  

  • Tężnie solankowe ‒ to unikatowa, największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki. Podstawę tężni stanowi 7000 wbitych w ziemię dębowych pali, na których znajduje się świerkowo-sosnowa konstrukcja wypełniona tarniną, po której spływa solanka.Obfitujący w jod mikroklimat tężni sprawia, że gromadzą się tutaj turyści i kuracjusze. 
  • Fontanna Jaś i Małgosia ‒ któż z nas nie zna bajki o Jasiu i Małgosi? Opowieść o rodzeństwie do dziś przekazywana jest maluchom. W Ciechocinku znajduje się wyjątkowa fontanna Jaś i Małgosia. Z fontanną związana jest pewna opowieść - dawniej, w miejscu, w którym znajduje się fontanna, często przesiadywała para miłych, spokojnych bezdomnych ‒ nazywano ich właśnie Jasiem i Małgosią. Pewnego dnia para zniknęła. 
  • Zegar kwiatowy ‒ na miłośników pięknych roślin czeka w Ciechocinku wyjątkowa niespodzianka, a dokładniej mówiąc, zegar kwiatowy. Kobierzec ułożony w godziny, poruszające się wskazówki, piękne kolory i wyjątkowy zapach z pewnością na każdym zrobią wrażenie.
  • Ciechociński Deptak Sław ‒  choć ów deptak powstał niedawno, nie brakuje na nim tablic ze znanymi  i lubianymi nazwiskami, między innymi takimi, jak Maryla Rodowicz, Zbigniew Boniek, Robert Korzeniowski, Włodzimierz Kowalewski,Janusz Majewski, Maciej Stuhr i innymi. 

Wśród pozostałych atrakcji Ciechocinka wymienić możemy takie, jak Partery Hellwiga, fontanna Żaba, wodny plac zabaw, zabytkowa warzelnia soli, Teatr Letni i wiele, wiele innych. 

Komfortowe noclegi w Ciechocinku –  Odyseja

Jak pobyt w Ciechocinku, to oczywiście komfortowy nocleg. Wszystkim zainteresowanym polecamy pensjonat Odyseja. W Odysei na gości czekają pokoje o różnych standardzie i wielkości, wykupić również można specjalne pakiety promocyjne, na przykład Pakiet dla dwojga czy też Wakacje Poznaj Sztukę Dobrego Odpoczynku. W pensjonacie organizowane są również eventy firmowe. W Odysei każdy odpocznie i zregeneruje siły po dniu pełnym emocji. 

Podsumowanie 

Ciechocinek to wyjątkowe miejsce, w którym nie brakuje atrakcji, wśród tych, które cieszą się największym powodzeniem wymienić możemy tężnie solankowe, fontannę Jaś i Małgosia, zegar kwiatowy zabytkowa warzelnia soli i wiele innych. Pobyt w Ciechocinku z pewnością dostarczy wielu pozytywnych emocji turystom w różnym wieku. 

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt