© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy certyfikaty pomagają w prowadzeniu biznesu?

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Wprowadzanie certyfikowanych systemów jest coraz bardziej popularne zarówno w dużych, jak i małych firmach. Można się zastanawiać, czy nie jest to swego rodzaju zbędny wydatek i wysiłek, który niewiele wniesie do organizacji. Jednak zdaniem wielu przedsiębiorców warto inwestować w certyfikaty, bo można dzięki nim wiele zyskać. Sprawdźmy co?

Korzyści ekonomiczne
Trzeba przyznać, że wdrożenie jakiegokolwiek systemu to początkowo koszt dla firmy. Nakłady finansowe szybko jednak się zwracają. Dzięki implementacji sprawdzonych rozwiązań np. systemu zarządzania jakością wg ISO 9001 działania firmy są bardziej efektywne. Niesie to za sobą wzrost przychodów firmy oraz ograniczenie kosztów produkcji czy prowadzenia usług.

Przestrzeganie przepisów
Wdrożenie certyfikowanych systemów to łatwe dostosowanie się do obowiązujących przepisów prawnych. Obecnie prawo reguluje coraz więcej aspektów organizacji i konieczne jest przestrzeganie wszelkich jego wymagań. Systemy certyfikacyjne są zawsze dopasowane do zmian przepisów w danej dziedzinie i dzięki ich wdrożeniu i stosowaniu nasza firma będzie działać zgodnie z wszystkimi formalnymi wymogami.

Bezpieczeństwo
Jest wiele norm zawierających zasady, które mają zapewnić bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie. Przykładem może być certyfikat HACCP, który odpowiada za bezpieczeństwo zdrowotne żywności. Wszystkie firmy z branży spożywczej powinny działać zgodnie z jego wytycznymi. Przedsiębiorstwo, które posiada certyfikat HACCP (http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/inspekcja-higieny ) doskonale kontroluje swoje procesy pod kątem przestrzegania zasad higieny, dzięki czemu ogranicza możliwości np. przenoszenia drobnoustrojów.

Wizerunek
Posiadanie certyfikatu to także wyróżnienie na tle konkurencji. Firmy, które mogą się nim pochwalić zyskują poważanie zarówno wśród klientów, jak i kontrahentów. Można wręcz powiedzieć, że certyfikacja to prestiż.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry