Sposób wykorzystania taśm przenośnikowych

29 listopad 2016

Zakłady produkcyjne i przemysł korzystają z wielu maszyn i urządzeń. Część z nich do prawidłowego działania wymaga zastosowania taśm przenośnikowych. Dowiedz się o nich więcej.

W zakładach produkcyjnych konieczne jest nieustanne przemieszczanie materiałów, półproduktów i produktów. W tym celu wykorzystuje się maszyny wyposażone w pasy transportowe. Są one produkowane z wielu materiałów o różnych właściwościach. Aby wybrać najlepsze, właściciel zakładu musi wziąć pod uwagę produkty, które wytwarza.

Podobne zasady obowiązują w przypadku przemysłu. Jeżeli chodzi o ten, to zastosowanie mają głównie taśmy przenośnikowe. Są one tak zaprojektowane i wykonane, aby mogły być wykorzystywane w zakładach wydobywczych i przetwórczych.

Jak zbudowane są taśmy przenośnikowe?
Skoro taśmy przenośnikowe mają transportować np. wydobyty węgiel, muszą być wykonane z takich materiałów, które będą odporne na ścieranie się i zabrudzenia. Zdecydowana większość taśm przenośnikowych dostępnych na rynku składa się z maksymalnie 6 przekładek tkaninowych. Ważne są przy tym okładki gumowe gwarantujące, że wydobyte kopaliny utrzymają się na taśmie.

Warto zauważyć, że taśmy przenośnikowe charakteryzują się innymi właściwościami niż taśmy gumowe, które są powszechnie stosowane np. w branży spożywczej.

Idealne taśmy przenośnikowe, czyli jakie?
Każdy zakład działający na rynku może mieć zapotrzebowanie na inne taśmy przenośnikowe. Z tego względu producenci takich, np. firma Wilhelm Herm. Müller Polska, starają się dostarczyć na rynek zróżnicowanych produktów. W ofercie wymienionej firmy można znaleźć taśmy przenośnikowe, które są m.in. odporne na wysoką temperaturę, trudnościeralne czy olejoodporne.

Szeroki wybór taśm przenośnikowych sprawia, że każde przedsiębiorstwo może zakupić dokładnie takich, jakich potrzebuje. Ci, którzy mają wątpliwości lub też zastanawiają się, czy w ofercie firm zajmujących się produkcją i dystrybucją takich produktów znajdą lepsze taśmy niż dotychczas używane, powinni skontaktować się z ich przedstawicielami. To najłatwiejszy sposób, aby sprawdzić, czy zakład pracy może funkcjonować jeszcze sprawniej niż dotychczas.

Również dla rolnictwa
Choć największe zainteresowanie taśmami przenośnikowymi obserwuje się ze strony firm działających w przemyśle, to nie można zapomnieć również o rolnictwie. Jeżeli chodzi o rolników, to najczęściej wykorzystują oni taśmy przenośnikowe do kombajnów ziemniaczanych.

Taśmy przenośnikowe wykorzystywane w rolnictwie najczęściej są wykonane z tkaniny i gumy. Zastosowanie takiego materiału jest uzasadnione, bo jest on odporny na rozciąganie.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt