Jak zaplanować i zorganizować przeprowadzkę do Anglii?

05 lipiec 2016

Planujesz przeprowadzkę do Anglii? To o wiele bardziej rozbudowane przedsięwzięcie niż zmiana adresu na terenie Polski. Z jednej strony, wymaga ono dopełnienia wszystkich formalności i „pozamykania” swoich spraw w Polsce. Z drugiej – zadbania o logistykę związaną z samym pakowaniem i przewiezieniem całego dobytku w nowe miejsce zamieszkania.

Pamiętaj o formalnościach
Pierwszym krokiem powinno być dopełnienie wszystkich formalności związanych z przeprowadzką. Warto sprawdzić ważność swoich dokumentów:

- dowodu osobistego

- paszportu (wprawdzie nie jest wymagany, ale lepiej go jednak mieć)

- prawa jazdy

- polis ubezpieczeniowych

Kolejnym krokiem powinno być ewentualne wypowiedzenie umów – za usługi telefoniczne, Internet, kablówkę, wynajem mieszkania itp. Zamknięcie dotychczasowych zobowiązań pozwoli uniknąć późniejszych problemów. Podczas pracy za granicą często wymagane jest zaświadczenie o niekaralności, dlatego warto go przygotować. Wydaje je Krajowy Rejestr Karny (prowadzony przez sądy RP).

Prawo do leczenia za granicą otrzymuje się na podstawie karty EKUZ. Kartę tę wydaje oddział NFZ właściwy dla miejsca zameldowania.

Poszukaj firmy zajmującej się przeprowadzkami
Po dopełnieniu formalności, warto poszukać firmy, która zajmie się naszą przeprowadzką. Najlepiej wybrać usługodawcę specjalizującego się w przeprowadzkach na trasie Polska-Anglia i sprawdzić, czy obsługuje ona całe UK.

Powinniśmy obejrzeć flotę takiego przedsiębiorstwa, dowiedzieć się, czy przewożone mienie jest objęte ubezpieczeniem. Niektóre firmy oferują tańszy transport częściowy (ładunki są łączone) – takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które przeprowadzają się do Anglii tymczasowo i ich bagaż nie zajmie całego pojazdu. Wiele firm zapewnia bezpłatne wyceny online, dlatego z powodzeniem możemy porównać różne oferty.

Podczas doboru firmy transportowej, warto dokładnie sprawdzić jej ofertę. Dla osób planujących przeprowadzkę na stałe, ważne może być, aby przewoźnik przetransportował samochód, motocykl, rowery, wyposażenie ogrodu czy zwierzęta domowe. Gdy zależy nam na bezpieczeństwie, najlepiej, aby transport odbył się bez przeładunków po drodze.

Kolejną kwestią jest pakowanie (większość firm może zapewnić je jako usługę dodatkową), przewóz ładunków wymagających szczególnej ostrożności (porcelana, cenne bibeloty, szkło, instrumenty muzyczne) oraz wnoszenie paczek na miejscu. Niektóre firmy przewozowe zapewniają nie tylko wnoszenie mebli, sprzętu AGD i RTV, ale także rozpakowanie i sprzątanie po przeprowadzce.

Sprawdź ofertę przeprowadzki do Anglii firmy jpmservice.pl

Kilka rad dotyczących pakowania
Przed pakowaniem warto przygotować szczegółowy harmonogram prac, zaopatrzyć się w pudła i materiały, które pozwolą nam zabezpieczyć przewożone przedmioty przed zniszczeniem. Przydatne są także samoprzylepne etykiety – w ten sposób będziemy mogli każde pudełko opisać. Książki i dokumenty najlepiej pakować do wielu pudełek, ponieważ są ciężkie. Cięższe rzeczy zawsze powinny trafić na spód, a lekkie na wierzch.

Najpotrzebniejsze przedmioty najlepiej zapakować do walizek i przewieźć jako bagaż podręczny.

magazyn

Popularne

Wybrane

transport urządzeń

Profesjonalny transport urządzeń - jak wybrać firmę przewozową?

21 wrzesień 2020
traktorek ogrodowy

Czym kierować się przy wyborze traktorka ogrodowego?

17 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt