© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kilka praktycznych porad o kolektorze danych

 |  Redakcja  |  Informacje prasowe

Terminal przenośny, zwany inaczej kolektorem danych to mobilny komputer, często wykorzystywany do codziennej pracy przez kurierów, inkasentów, pracowników ochrony czy magazynów. Jego szerokie zastosowanie pomaga przede wszystkim w efektywnej wymianie danych, podczas pracy w trybie online. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych informacji o kolektorze danych.

Wyposażenie
Kolektory danych to przenośne komputery wyposażone w czytnik kodów kreskowych 1D/2D, klawiaturę, pamięć oraz wyświetlacz LCD. Terminale przenośne są urządzeniami odpornymi na uszkodzenia, posiadające własny system operacyjny. Wśród takich można wymienić: WIN CE, WIN Mobile, Android. Wbudowana pamięć urządzenia i procesor pozwala na zliczanie, filtrowanie i rozpoznawanie towarów na podstawie kodów kreskowych, przechowując jednocześnie bazy z danymi towarów. Większość modeli, dzięki wbudowanym modułom łączności bezprzewodowej WiFi, Bluetooth, GPRS, GSM czy GPS, umożliwia komunikację on-line. Warto także zwrócić uwagę, że terminal może zostać wyposażony w moduły dodatkowe, jak np. czytnik RFID, czytnik linii papilarnych oraz aparat fotograficzny.

Zastosowanie
Kolektor danych wykorzystywany jest przede wszystkim w gospodarce magazynowej, inwentaryzacji, kontroli cen. Znajdzie swoje zastosowanie w transporcie, logistyce czy procesach produkcyjnych. W praktyce oznacza to, że sprawdzi się w sklepach stacjonarnych i internetowych, magazynach, pralniach, na stadionach oraz wśród wszelkich przedstawicieli handlowych. Urządzenie posiadające oprogramowanie wspomagające codzienną pracę magazynu czy przedstawicieli handlowych pozwala na usprawnienie procesów wewnątrz firmy oraz wyeliminowanie błędów pracowników. Ponadto, terminal przenośny to skuteczne wsparcie dla pracowników, ponieważ jest w stanie zastąpić papierowe dokumenty. Sprawdza się przy przyjęciu-wydaniu towarów z magazynu, skompletowaniu zamówienia złożonego np. poprzez zakupy internetowe, inwentaryzacji, kontroli dostępu, kontroli i weryfikacji towarów, sprzedaży oraz identyfikacji produktów. Warto także zauważyć, że kolektor danych będzie wykorzystywany w mniejszych sklepach, które stawiają na wysoką jakość obsługi i zadowolenie klientów.

Przeznaczenie
Kolektor danych jest urządzeniem przeznaczonym do przechowywania, gromadzenia i transmisji danych. Pozwala na ciągłą pracę, zwiększa wydajność pracowników oraz oszczędza czas nawet o 70%, a wraz z nim także pieniądze. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest automatyzacja pracy, która wpływa korzystanie na wydajność i pozwala uniknąć błędów, prawidłowo zidentyfikować wszystkie towary dostępne w sklepie, magazynie, produkcji, miejscu składowania, u klienta czy w domu. Kolektor danych nie wymaga ciągłego kontaktu z komputerem stacjonarnym, a gromadzone dane zapisywane są w pamięci urządzenia lub bezpośrednio przesyłane na serwer.

Korzystanie z kolektora danych to lepsza i skuteczna kontrola cen towarów i produktów dostępnych na magazynowych lub sklepowych półkach, pod warunkiem, że będziemy podłączeni z systemem magazynowym. Stacjonarne sklepy często borykają się z problemami, gdy kasjer nie może zeskanować produktu, ponieważ kod kreskowy nie został wprowadzony do komputera. To powoduje niezadowolenie klientów, ale także świadczy o jakości obsługi. Unikanie problemów sprawi, że sklep będzie lepiej postrzegany przez klientów, którzy częściej i chętniej będą korzystać z naszych usług.

Więcej o kolektorach danych na stronie www.aska.com.pl 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry