© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Już jest - polska wyszukiwarka wypraw

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Właśnie wystartował nowy serwis turystyczny - pierwsza w Polsce wyszukiwarka wypraw Zorientowani.com. Nowy portal skierowany jest do osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Serwis ma za zadanie skupić oferty wielu organizatorów wypraw w jednym miejscu dając możliwość łatwego i szybkiego wyboru wymarzonego wyjazdu.

Trzeba dodać, że Zorientowani.com wpisuje się w potrzeby rynku, bowiem Polacy coraz chętniej wybierają dalekie podróże. - Chcemy poznawać nowe kultury i dotychczas trudnodostępne zakątki świata, przeżywać przygody i doświadczać ekstremalnych wrażeń. Ofert wyjazdów, wypraw i wycieczek tematycznych jest coraz więcej, ale ich rozmieszczenie w sieci sprawia, że trudno je znaleźć i porównać, zorientować się, , która może być najciekawsza i najlepsza no i jeszcze w dobrej cenie – mówi Rafał Kubik jeden z założycieli portalu. Dlatego powstał serwis Zorientowani.com, aby umożliwić użytkownikowi znalezienie tej najlepszej dla niego podróży – dodaje.

Oferty w serwisie pogrupowane są według kilku kategorii wyjazdów m.in.: wyprawy, trekking, fotowyprawy, aktywne (rowerowe, offroad, kajakowe, konne) czy tematyczne (przyrodnicze, kulinarne, joga, medytacja.) Najważniejszym elementem portalu jest wyszukiwarka, która umożliwia użytkownikom znalezienie podróży dostosowanej do ich zainteresowań. System wyszukiwania, zapytań i rezerwacji jest prosty, nowoczesny i intuicyjny. Pozwala na odnalezienie ofert według kilku parametrów: destynacji, daty i długości wyjazdu, ceny, kategorii, organizatora.

Każda z wypraw opisana jest w ten sam przejrzysty sposób. Po wejściu na wybraną ofertę użytkownik otrzymuje najważniejsze informacje na temat wyjazdu pogrupowane w cztery zakładki: opis, program, galeria, warunki. Ujednolicone ceny wyjazdów zawsze podawane są w złotówkach i zawierają koszty transportu, co nie jest powszechną praktyką. Tak usystematyzowany sposób prezentacji ofert ułatwia użytkownikom porównanie wypraw, co przy dotychczasowym rozproszeniu i różnym sposobie prezentacji tych informacji w Internecie było praktycznie niemożliwe – tłumaczy Gosia Preuss-Złomska współzałożycielka portalu.

Po wybraniu swojej wyprawy użytkownik ma możliwość bezpośredniego kontaktu z organizatorem poprzez wypełnienie formularza „zarezerwuj” lub „zapytaj o ofertę”.

Zorientowani.com to poza wyszukiwarką wypraw również przewodnik on-line, który jest naturalnym uzupełnieniem portalu. Szukając swojej wymarzonej wyprawy użytkownik ma możliwość zapoznania się z rzetelnymi informacjami dotyczącymi kontynentu czy kraju, do którego zamierza się wybrać. W przewodniku, oprócz wiadomości encyklopedycznych znajduje się opis kraju, najważniejsze miejsca warte zobaczenia, galeria zdjęć i propozycje wyjazdów.

Zorientowani.com jest inicjatywą czwórki pasjonatów podróży: Rafała Kubika, Emilii Kubik, Gosi Preuss-Złomskiej i Marcina Złomskiego. Portal będzie systematycznie rozwijany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności m.in.: społecznościowe i e-commersowe.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry