irma SEGRO nabyła nowoczesne magazyny w Warszawie o wartości 43,2 mln euro

24 kwiecień 2013

Firma SEGRO ma przyjemność poinformować o zakupie kompleksu magazynowego Żerań Park II, zlokalizowanego w Warszawie, od AREA Property Partners i Apollo Rida Poland za kwotę 43,2 mln euro. Zbudowany w latach 2005-2011 Żerań Park II składa się z nowoczesnych budynków magazynowych dostosowanych do potrzeb dystrybucji miejskiej oraz budynku biurowego o powierzchni 1 800 m2. Park jest zlokalizowany w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej i oferuje łącznie 49 900 m2 powierzchni do wynajmu.

Powierzchnia jest wynajęta w około 85 proc. z średnim ważonym okresem najmu (WAULT) wynoszącym 3,5 roku i obecnie generuje czynsz roczny na poziomie 3,3 mln euro. Cena zakupu odpowiada stopie kapitalizacji NIY 7,5 proc. oraz EY na poziomie 8,2 proc. Obecnie powierzchnia w Żerań Park II jest wynajmowana przez czołowe polskie i międzynarodowe firmy, m.in. Farutex, Leroy Merlin, Peak&Cloppenburg, Schenck Process oraz UCB Pharma.

To już drugi zakupu nieruchomości w rejonie Warszawy. We wrześniu 2012 roku SEGRO nabyło kompleks Ożarów Business Centre (aktualnie SEGRO Business Park Warsaw) za kwotę 14,1 miliona euro. Park o powierzchni 36 600 m2 składa się czterech nowoczesnych magazynów, przeznaczonych na działalność logistyczną oraz dystrybucję miejską, zlokalizowanych 16 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie nowej autostrady A2, łączącej Warszawę z Poznaniem i Berlinem. Polski zespół SEGRO odniósł znaczący sukces w zakresie zwiększenia poziomu wynajęcia powierzchni w SEGRO Business Park Warsaw, który od momentu zakupu nieruchomości wzrósł z 79 do 92 proc. Jedną z ostatnich transakcji jest rozszerzenie współpracy z firmą CAT LC Polska, światowym dostawcą usług logistycznych i dystrybucyjnych. Najemca zwiększył wynajmowaną powierzchnię 7 000 m2 o dodatkowe 2 600 m2 powierzchni magazynowej i biurowej oraz przedłużył najem o kolejne 4 lata. Profesjonalne doświadczenie polskiego zespołu SEGRO w zakresie zarządzania nieruchomościami, poparte znaczącymi osiągnięciami w tej dziedzinie, zostanie wykorzystane również w przypadku Żerań Park II. Zespół już rozpoczął proces komercjalizacji powierzchni dostępnych w ramach kompleksu oraz planuje zwiększenie poziomu wynajęcia powierzchni oraz wzrost dochodów z tytułu najmu w perspektywie średnioterminowej.

„Obie transakcje zakupu znacząco wzmacniają pozycję rynkową SEGRO w Warszawie, największym mieście Polski oraz jej niekwestionowanym centrum ekonomicznym. Działania te są zgodne z przyjętą strategią firmy, zakładającą wzmocnienie naszej obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach, poprzez reinwestowanie kapitału w zakup atrakcyjnych nieruchomości oraz dewelopment. Oba parki są doskonale zlokalizowane i odpowiadają na zapotrzebowanie na miejską przestrzeń logistyczną firm
z sektora handlu detalicznego, obsługujących klientów w centrum miasta. Kompleksy stanowią doskonałe uzupełnienie naszego obecnego portfela, składającego się głównie z magazynów wielkopowierzchniowych (typu big box).” skomentował transakcję David Sleath, Dyrektor Generalny SEGRO.


„Zawarte transakcje zwiększają powierzchnię oferowaną przez SEGRO w regionie Warszawy do prawie 140 000 m2. Dodatkowo w fazie budowy jest obecnie 24 000 m2 powierzchni typu pre-let, która zostanie ukończona w III kwartale 2013 roku na terenie Tulipan Park Warszawa, kolejne 50 000 m2 pozostaje jako potencjał rozwojowy tego parku. W efekcie ostatniej transakcji SEGRO dysponuje w Polsce portfelem nieruchomości, wynoszącym ponad 700 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej.” dodał.
„Żerań Park II jest kolejnym projektem z sukcesem zrealizowanym przez Apollo-Rida Poland w Warszawie. Gratulujemy SEGRO powiększenia portfela w Polsce o tę bardzo atrakcyjną nieruchomość i cieszymy się, że nowy właściciel w pełni docenia jej walory i potencjał.” stwierdził Rafał Nowicki, Wiceprezes Zarządu Apollo-Rida Poland podsumowując transakcję.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt