Praga Południe coraz bardziej zachęca do inwestycji

13 marzec 2013

Pierwotny rynek nieruchomości nie jest zbyt łaskawy dla młodych Warszawiaków. Ceny mieszkań w stolicy są zawrotne i nie ulegają znacznym wahaniom. W Warszawie do kupienia jest ponad 17 000 lokali. Jak wynika z najnowszego raportu statystyczny deweloper żąda za mieszkanie o powierzchni 50 metrów kwadratowych około 440 000 złotych. Ceny nowych nieruchomości uzależnione są przede wszystkim od położenia. Najdroższe mieszkania kupimy w dzielnicy Śródmieście-za apartament w centrum możemy zapłacić nawet 20 000 złotych za metr kwadratowy! Na taką cenę poza komfortowym położeniem składa się oczywiście także wysoki standard.

Z kolei Praga Południe to dzielnica, która zachęca do inwestycji coraz większą liczbę deweloperów – na to wskazuje rosnąca ilość wpisywanych zapytań do wyszukiwarki na hasła „mieszkania praga południe”. Budowa drugiej linii metra, rewitalizacja zaniedbanego rejonu stolicy wpływa na wzrost atrakcyjności Pragi w oczach prywatnych inwestorów. W prawobrzeżnej części Warszawy powstaje coraz więcej obiektów handlowo-usługowych. Gdy do Pragi Południe będzie można dojechać metrem-z pewnością działania deweloperów zaktywizują się kilkukrotnie. Dlatego kupno nieruchomości w tej dzielnicy już dziś-z pewnością będzie trafioną inwestycją. Ceny mieszkań w tej dzielnicy wahają się między 7000-8100 złotych za metr kwadratowy. Praga zajmuje wysokie miejsca we wszystkich rankingach dotyczących podaży mieszkań na stołecznym rynku. Według badań preferencyjnych blisko 11% mieszkańców miasta stołecznego decyduje się na zakup lokalu położonego na Pradze Południe. Oferta mieszkaniowa Pragi Południe jest bogata-kupujący mają tu do wyboru blisko 1700 lokali mieszkaniowych. Daleko w tyle plasuje się natomiast Praga Północ-zasób nowych mieszkań w tej części Warszawy jest bardzo skromny.

Dużą popularnością wśród warszawiaków cieszy się również Mokotów-prywatni inwestorzy mogą dokonywać decyzji mieszkaniowej spośród 2000 lokali na sprzedaż. Jednak ceny na Mokotowie nie są już tak atrakcyjne jak w dzielnicy Praga. Za metr kwadratowy nieruchomości z rynku pierwotnego zapłacimy tutaj ponad 11000 złotych.

magazyn

Popularne

Wybrane

transport urządzeń

Profesjonalny transport urządzeń - jak wybrać firmę przewozową?

21 wrzesień 2020
traktorek ogrodowy

Czym kierować się przy wyborze traktorka ogrodowego?

17 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt