Termoexpert S.A. zadebiutuje na NewConnect

21 grudzień 2012

W dniu 21.12.2012 roku na rynku NewConnect zadebiutuje kędzierzyńska spółka Termoexpert S.A., świadcząca usługi z zakresu optymalizacji energetycznej obiektów budowlanych. Oferta prywatna Spółki obejmowała 32.342 akcji serii B o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

- Upublicznienie Termoexpert SA na rynku NewConnect stanowi niezwykle ważne wydarzenie w historii biznesowej spółki. Potwierdza ono także konsekwentną realizację strategii rozwoju, jak również dalsze umacnianie naszej pozycji na tle branży – komentuje Robert Goluch, Prezes Zarządu Termoexpert S.A.

Obecność Spółki na Giełdzie przyczyni się do wzrostu wiarygodności podmiotu, pozwoli Spółce na rozbudowę struktury terenowej i umożliwi angażowanie się w przedsięwzięcia o coraz większej skali.

Spółka świadczy usługi polegające na przygotowaniu, realizacji i zarządzaniu programami optymalizacji energetycznej obiektów budowlanych. Większość projektów jakie dotychczas zrealizowała Spółka, przeprowadzonych było dla jedno lub dla kilkubudynkowych nieruchomości. Dużym sukcesem Spółki jest zawarta w konsorcjum, w III kw. br. umowa na przygotowanie i przeprowadzenie optymalizacji energetycznej zasobów mieszkaniowych obejmujących 89 budynków Spółdzielni Mieszkaniowej w Żorach. Szacowana wartość przedsięwzięcia przekroczy 70 mln złotych. Jest to największy, realizowany na tak dużej ilości obiektów w jednym czasie, program w Polsce.

– Pozyskane tego zlecenia ma dla nas niezwykle istotne znaczenie przede wszystkim ze względu na fakt, iż oznacza rozszerzenie działalności z pojedynczych obiektów budowlanych na całe zasoby mieszkaniowe. To także dowód na to, iż w oczach właścicieli i zarządców dużych zasobów mieszkaniowych, a takimi są głównie Spółdzielnie Mieszkaniowe, oferta Spółki jest postrzegana jako ciekawa alternatywa w walce z lokalnymi producentami i dostawcami ciepła. Liczymy na to, że pozyskanie i realizacja tak dużego projektu uwiarygodni Spółkę na rynku, co przełoży się na kolejne zlecenia - dodaje Goluch.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt