Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim. Czy inwestycja w nieruchomości w małych miastach to dobry pomysł?

osiedle aleksandria
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Ostatnie lata pokazały, że zakup nieruchomości to doskonały pomysł na inwestycję. Ceny mieszkań z roku na rok szybują w górę, a mimo to popyt na nie nie maleje. Sceptycy jednak twierdzą, że owszem - opłaca się inwestować w mieszkania, ale tylko te w dużych miastach. Czy tak jest rzeczywiście? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Nieruchomości w dużych miastach — czy to jedyna sensowna inwestycja?

Kupno mieszkania pod wynajem, to wciąż jedna z najczęstszych inwestycji. Po tym względem największym powodzeniem cieszą się nieruchomości w metropoliach, takich jak chociażby Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź. Jako powód najczęściej podaje się lepszy dostęp do placówek zdrowia, edukacji i większą ilość miejsc pracy.

Niestety zakup mieszkania w dużym mieście wiąże się ze sporym wydatkiem, na który nie każdego stać. Prawdą jest również, że nie każdy chce mieszkać w aż tak dużym mieście. I tu właśnie na pierwszy plan wysuwają się małe miasteczka, położone w niedalekiej odległości od tych dużych…

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w małych miastach

Zacznijmy od tego, że rynek nieruchomości w dużych miastach, w dużej mierze, opiera się na rynku wtórnym. Przyczyną jest mocno ograniczona ilość terenów pod nowe inwestycje. Ograniczona do tego stopnia, że czas oczekiwania na wszelkie wymagane pozwolenia zdaje się trwać w nieskończoność, a koszty dosłownie z miesiąca na miesiąc rosną. Problemu tego nie ma w małych miastach, dzięki czemu koszty związane z przygotowaniem inwestycji do sprzedaży są o wiele mniejsze, a rynek pierwotny rozkwita.

Jeśli więc zależy Ci na zakupie nowego mieszkania, masz już pierwszy powód, dla którego warto poznać ofertę nieruchomości w mniejszym mieście. A jakie są pozostałe? Przedstawimy Ci kilka z nich:

  • Niższy koszt zakupu

Wspomniane wcześniej niższe koszty przygotowania inwestycji do sprzedaży mają również wpływ na końcową cenę mieszkań, tak samo zresztą jak niższe ceny terenów pod inwestycje. Tym samym nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim, jak np. https://www.osiedlealeksandria.pl są dostępne w o wiele bardziej przystępnych cenach, niż sąsiadującej z nim Łodzi.

A to oznacza, że łatwiej Ci będzie kupić je za gotówkę lub uzyskać ewentualny kredyt hipoteczny. Oczywiście zakup nowego mieszkania od developera w Aleksandrowie Łódzkim, to także brak ukrytych wad, przemilczanych przez poprzednich właścicieli, a więc i brak dodatkowych kosztów związanych z remontem.

  • Raj dla rodzin z dziećmi

Mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim i jemu podobnych miastach, najbardziej są doceniane i poszukiwane przez rodziny z małymi dziećmi. Składa się na to wiele aspektów, takich jak np. większa, niż w dużych miastach, ilość terenów zielonych, mniejszy zgiełk, czystsze powietrze i spokój.

Wbrew pozorom także dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół jest lepszy. Bo chociaż w większych miastach jest większa ilość placówek, to jednak ze względu na liczbę mieszkańców jest także ich większe obłożenie i czasami najzwyczajniej brakuje miejsc.

  • Atrakcyjne położenie

Jeśli dobrze wybierzesz miejsce inwestycji, to nie tylko odczujesz wszelkie pozytywne, wymienione już strony, ale także nie utracisz wiele z wielkomiejskich przywilejów.

Nieruchomości w mieszkaniach satelickich, jak np. mieszkania na sprzedaż w Aleksandrowie Łódzkim, to doskonała inwestycja również ze względu na położenie względem metropolii, do której bez problemu dotrzesz prywatną bądź miejską komunikacją.

osiedle aleksandria

O czym należy pamiętać, wybierając mieszkanie pod inwestycję?

Jak sam widzisz, także mieszkania w małych miastach mogą być dobrym pomysłem na inwestycję. Ważne jednak, żeby wybrać miasto z potencjałem. Dlatego przed decyzją poddaj dokładnej analizie wybrane miasta i sprawdź jego:

  • plany rozwojowe i potencjał,

  • odległość do dużego miasta (najlepszy wybór to miasta satelickie),

  • bezproblemowe połączenie komunikacyjne,

  • dostęp do edukacji oraz placówek medycznych.