Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Sprowadzenie zwłok z Anglii - jak przebiega, ile trwa i ile kosztuje?

transport zwłok
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Sprowadzenie zwłok z innego państwa wymaga zadbania o wiele procedur formalnych i odpowiednie warunki przewozu. Ciało musi zostać odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, aby dotarło do kraju w nienaruszonym stanie. Z uwagi na skomplikowanie całego procesu najlepiej skorzystać z pomocy renomowanych firm, które oferują transport zwłok. Pomoc specjalistów daje gwarancję tego, że zostaną zachowane wszelkie procedury i ciało zostanie sprowadzone do Polski zgodnie z prawem i poszanowaniem osoby zmarłej. Prezentujemy w jaki sposób przebiega proces transportu zwłok.

Sprowadzenie zwłok - jakie są etapy?

Pierwszym etapem koniecznym do np. transportu zwłok z Belgii jest załatwienie wszystkich formalności. Przewóz zwłok wymaga pozwolenia na przewóz, świadectwa medycznego, odpisu aktu zgonu, certyfikatu dla trumny lub urny oraz zgody prefektury na transport trumny bądź urny. Załatwienie wszystkich formalności to w wielu przypadkach najbardziej skomplikowany etap, który wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Firmy oferujące usługi transportu zwłok dzięki doskonałej znajomości przepisów są w stanie przyspieszyć wszystkie procedury i sprawnie przejść przez formalności. 

Po załatwieniu wszystkich dokumentów możliwy jest właściwy transport zwłok. Ciało lub prochy są umieszczane w trumnie bądź urnie, która następnie drogą lądową lub powietrzną jest przewożona do Polski.

Koszty i czas potrzebny na transport zwłok

Wiele osób zastanawia się ile trwa sprowadzenie zwłok. W tej kwestii ciężko o jednoznaczną odpowiedź, gdyż wiele zależy od kwestii formalnych. Czas potrzebny do uzyskania niezbędnych dokumentów może różnić się od miasta oraz samej sytuacji zmarłego. Najlepsze firmy specjalizujące się w transporcie zwłok już na początku współpracy są w stanie określić przybliżony czas potrzebny do przewiezienia ciała do kraju. Najczęściej czas potrzebny na transport zwłok z Anglii wynosi do kilku tygodni.

Międzynarodowy transport zwłok wymaga także przygotowania się na odpowiednie koszty, transport zwłok z Holandii możę kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Tutaj również wszystko zależy od wielu czynników. Zarówno wybrana firma, jak i miejsce odbioru ciała mają znaczenie przy ostatecznym koszcie. O wszystkie szczegóły najlepiej dopytać firmy oferujące sprowadzenie zwłok z anglii, a także sprawdzić czy cena obejmuje całą usługę transportu zwłok wraz z wszystkimi formalnościami. Najlepsze firmy zajmujące się transportem zwłok gwarantują nie tylko transport ciała, ale także pomoc w załatwieniu dokumentów i przygotowaniu pochówku już w samej Polsce. Dzięki temu odciążają najbliższych z wielu zadań i pozwalają zachować zdecydowanie większy spokój.