Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Interroll prezentuje moduł górny LCP AMR Top Module, będący rozszerzeniem platformy LCP

moduł górny LCP AMR Interroll
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Wraz z nieustannie rosnącym zapotrzebowaniem na autonomiczne systemy zarządzania materiałami, firma Interroll wprowadza innowację w postaci modułu górnego LCP AMR Top Module. Został on opracowany we współpracy z dwiema czołowymi firmami z sektora robotyki mobilnej, które pomyślnie przetestowały to rozwiązanie i wybrały je jako swoją preferowaną opcję.

To nowoczesne rozwiązanie umożliwia łączenie sprawdzonej platformy przenośników LCP (Light Conveyor Platform) firmy Interroll z robotami AMR. Szybkość rozwoju (CAGR) tego rynku jest oceniana na ponad 20 procent do 2027 roku, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na roboty współpracujące oraz integrację robotyki w różnych dziedzinach, takich jak logistyka.

Wprowadzenie LCP AMR Top Module przez firmę Interroll świadczy o jej zaangażowaniu w pokonywanie barier i rozwój nowych produktów z dziedziny robotyki, mających dalej rewolucjonizować rynek.

Moduł ten umożliwia obsługę lekkich towarów przez roboty AMR i stanowi część platformy LCP firmy Interroll.

LCP AMR Top Module zapewnia płynne połączenie i przepływ towarów podczas integracji z robotami AMR. Zaletą dla użytkownika końcowego jest gotowy do pracy i łatwy w integracji system, zapewniający najwyższy poziomu komfortu obsługi.

Ustanawianie nowych standardów

Roboty AMR znajdują zastosowanie w sektorze zarządzania przepływem materiałów, produkcji i transportu towarów. Są używane do powtarzających się, trudnych lub niebezpiecznych zadań i mogą pracować w różnych środowiskach. Mogą być szybko integrowane w systemach docelowych.

“Nowy produkt odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwiązywanie wyzwań branżowych i dostarczanie rozwiązań w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu,” powiedział Jens Struewing, wiceprezes ds. produktów i technologii w firmie Interroll. “Niewątpliwie, LCP AMR Top Module ustanowi nowe standardy w środowisku robotyki, w którym działamy.”

“Bezpieczeństwo produktu, zgodność ze standardami oraz sprawdzone technologie stanowią istotny element, potwierdzający, że każdy element spełnia wysokie kryteria jakościowe, których oczekują klienci. Dlatego też postanowiliśmy współpracować z firmą Interroll przy tym projekcie,” dodaje Rasmus Smet Jensen, wiceprezes ds. marketingu i strategii w firmie MiR.

Efektywność, wszechstronność, produktywność

LCP AMR Top Module to moduł przenośnikowy, zarządzający płynnym przepływem towarów. Klienci mogą oczekiwać krótkich czasów reakcji i dostawy, gdy będą potrzebować rozszerzenia swojego systemu. Autonomiczny robot mobilny (AMR) LCP składa się z dwóch elementów i jest częścią składową modułowej platformy przenośnikowej Light Conveyor Platform. Opracowany przez Interroll moduł górny do robotów AMR, zaprojektowany na bazie wieloletniego doświadczenia firmy w zakresie systemów przenośnikowych, również należy do platformy LCP.

“Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z firmą Interroll w tej dziedzinie,” powiedział Daniel Rossek, kierownik działu integracji systemów w regionie EMEA z firmy OMRON Europe. “Dzięki zaawansowanej technologii i zdolnościom adaptacyjnym, LCP AMR Top Module przyczyni się do zwiększenia efektywności, wszechstronności i produktywności.”

Firma Interroll, dążąc do dalszego rozwoju i sukcesu klientów, jest gotowa do nawiązania współpracy ze wszystkich producentów robotów i integratorami systemów, którzy pracują nad podobnymi rozwiązaniami AMR.

Zespół Lifetime Service firmy Interroll będzie wspierał integratorów systemów i użytkowników końcowych, zarówno podczas instalacji LCP AMR Top Module, jak i przez cały okres jego eksploatacji. Jeśli chodzi o serwis, eksperci techniczni firmy Interroll są cennym źródłem wsparcia, świadcząc usługi dla klientów na całym świecie. Produkcja LCP AMR Top Module rozpocznie się w tym roku w Europie, a następnie w oddziałach Interroll w pozostałych regionach.

Klienci firmy mogą zapoznać się z LCP AMR Top Module na targach All About Automation, odbywających się w Chemnitz w Niemczech w dniach 27-28.09.2023.