Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie choroby najczęściej występują u seniorów?

opieka nad seniorami
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Osoby starsze mogą cierpieć na bardzo różne jednostki chorobowe. Wraz z wiekiem pogarsza się pamięć, zdolności motoryczne, a także wzrok i słuch. Z jakimi chorobami możesz się spotkać, pracując jako opiekunka osób starszych?

Demencja i choroba Alzheimera

Problemy z pamięcią i kojarzeniem faktów często pojawiają się wraz z wiekiem. Osoba starsza wolniej przetwarza informacje napływające do niej z otoczenia, co nie oznacza, że nie może uczyć się nowych rzeczy. Jednak, gdy senior cierpi na demencję lub chorobę Alzheimera, to poza wolniejszą pracą mózgu mogą wystąpić u niego takie objawy jak:

  • utrata pamięci,
  • zaburzenia mowy,
  • zaburzenia orientacji czasu i przestrzeni,
  • wahania nastroju,
  • drażliwość i agresja,
  • depresja.

Przy czym warto podkreślić, że demencja i Alzheimer nie są tym samym. Depresja to zespół objawów, które wynikają z nieprawidłowej pracy mózgu, a Alzheimer to choroba zwyrodnieniowa mózgu, która jest jednocześnie częstą przyczyną powstania demencji. 

Choroba Parkinsona

Przeglądając oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, możesz znaleźć ogłoszenia dotyczące opieki nad osobą, która choruje na Parkinsona. Jest to choroba zwyrodnieniowa struktur mózgu o nieznanej przyczynie. Do podstawowych objawów zalicza się spowolnienie ruchów, sztywność mięśni, niezgrabność ruchów, drżenie rąk i zubożoną mimikę. Zachowanie podopiecznego będzie odrobinę przypominać zachowanie osoby po przebytym udarze. W zależności od stopnia zaawansowania choroby senior może potrzebować pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności takich jak jedzenie, higiena osobista czy przemieszczanie się.

Inkontynencja (nietrzymanie moczu)

Inkontynencja u osób starszych to zjawisko bardzo powszechne. Mimowolne oddawanie moczu jest spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy i może pojawić się podczas wysiłku. Ta dolegliwość jest bardzo krępująca i utrudnia normalne funkcjonowanie. Senior cierpiący na inkontynencję może nosić specjalne wkładki, pieluchy lub pieluchomajtki. Zadaniem opiekunki będzie pomoc podopiecznemu w codziennych czynnościach higienicznych, a zakres tej pomocy będzie uzależniony od stanu zdrowia i mobilności seniora.

Cukrzyca

Seniorzy najczęściej chorują na cukrzycę typu 2, która charakteryzuje się występowaniem wysokiego poziomu glukozy we krwi. Taka osoba musi regularnie mierzyć sobie cukier przy pomocy glukometru. W przypadku, gdy cukier jest za wysoki, senior musi przyjąć właściwą dawkę insuliny. Zajmowanie się osobą z cukrzycą wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i przeszkolenia medycznego. Decydując się na współpracę z renomowaną agencją opiekunek Professional Care 24, możesz liczyć na profesjonalne szkolenia, dzięki którym będziesz doskonale przygotowana do pracy z każdym podopiecznym.

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to jedna z chorób krążenia, która bardzo często występuje u seniorów. Chory musi regularnie mierzyć sobie ciśnienie i przyjmować leki. Opieka nad osobą z nadciśnieniem tętniczym często wiąże się z pilnowaniem seniora, aby ściśle stosował się do zaleceń lekarskich oraz szybkim reagowaniem na ewentualne pogorszenie się jego stanu zdrowia.

Jak znaleźć dobrą ofertę pracy w opiece w Niemczech?

Podczas poszukiwań pracy w opiece w Niemczech niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, na co choruje osoba, którą masz się zajmować. Dlatego warto nawiązać współpracę ze sprawdzoną agencją, która nie zataja żadnych informacji przed opiekunkami. W Professional Care 24 możesz liczyć na jasne i przejrzyste zasady współpracy oraz bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Sprawdź oferty dostępne pod zdresem: https://professionalcare24.pl/oferty-pracy.