Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać firmę do sprzątania bloku?

Sprzątanie
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Obecnie powszechne jest wynajmowanie firm do sprzątania klatek schodowych. Nawet większe spółdzielnie mieszkaniowe rezygnują z zatrudniania dozorców i osób sprzątających na etat. Podobne podejście pojawia się w większości wspólnot mieszkaniowych. Zatrudnianie własnego pracownika gospodarczego jest zbyt kosztowne, gdyż rzadko można zapewnić mu wystarczająco dużo pracy każdego dnia. Lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej.

  1. Sprzątanie klatek schodowych i innych powierzchni w bloku
  2. Kogo zatrudniać na stanowisku osoby sprzątającej?

Kompleksowe utrzymanie czystości budynku wymaga codziennego mycia podłóg i innych powierzchni płaskich. Równie ważne jest regularne wyrzucanie śmieci i sprzątanie kurzu. W przypadku bloków zatrudnienie pracownika sprzątającego jest dobrym rozwiązaniem także dla samych mieszkańców, którzy cieszą się idealną czystością budynków i jednocześnie nie muszą martwić się o samodzielne sprzątanie. Jak wybrać firmę sprzątającą do porządkowania bloku?

Sprzątanie klatek schodowych i innych powierzchni w bloku

Firmy sprzątające oferują nie tylko sprzątanie pomieszczeń socjalnych i biurowych w firmach. Zatrudniają także osoby do sprzątania szkoły i bloków. W przypadku sprzątania bloków obsługują głównie wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie, które potrzebują pracownika do codziennych, prostych prac porządkowych. Dzięki temu można zatrudnić pracowników gospodarczych do sprzątania pomieszczeń wspólnych i terenów zewnętrznych z uwzględnieniem koszenia trawników i przycinania krzewów w sezonie letnim.

Sprzątanie bloków Łódź w spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej obejmuje też mycie klatek schodowych z uwzględnieniem okien. Dzięki temu nie trzeba zatrudniać dodatkowej firmy, by wyczyścić wszystkie szyby po zimie i przygotować blok na święta. Każdy pracownik sprzątający z zewnętrznej firmy otrzymuje odpowiedni sprzęt i środki czyszczące do utrzymania porządku na wskazanej przestrzeni.

Kogo zatrudniać na stanowisku osoby sprzątającej?

Do sprzątania bloku można zatrudnić zarówno prywatną osobę, jak i profesjonalną firmę. Decydując się na obsługę zewnętrznej firmy sprzątającej, zyskuje się pewność, że w razie choroby jednego pracownika, zastąpi go inna osoba. Dzięki temu personel sprzątający codziennie pojawia się w obsługiwanym obiekcie i wypełnia wszystkie warunki umowy pomiędzy wspólnotą lub spółdzielnią mieszkaniową a wybraną przez nią firmą. Zakres usług można indywidualnie dopasować do wielkości i charakteru danego bloku.