Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zorganizować zaplecze sanitarne imprezy masowej?

impreza masowa
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Przygotowanie planu wydarzenia dla kilkuset uczestników stanowi ogromne wyzwanie logistyczne. Do licznych obowiązków organizatorów dochodzą jeszcze kwestie budowy zaplecza sanitarnego, które będzie w stanie zapewnić komfort tak dużej grupie osób. Jakie wymogi w tym zakresie narzuca ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych? Co musisz wiedzieć o wynajmie toalet przenośnych i dlaczego warto zdecydować się na outsourcing tego skomplikowanego procesu?

Toalety przenośne w Gdańsku jako podstawowy element wyposażenia dla imprez masowych

Nie każdy obiekt dysponuje rozbudowanym systemem toalet połączonych z kanalizacją miejską. Wiele koncertów lub ważnych wydarzeń kulturalnych odbywa się na świeżym powietrzu. Lokalizacja w samym środku wielkiego miasta niewiele tutaj zmienia. Żaden organizator nie otrzyma przecież zgody pobliskich sklepów na udostępnienie wewnętrznych sanitariatów dla uczestników wielkiego eventu.

Widzimy zatem, że zarówno toalety przenośne w Gdańsku, jak i w Szczecinie lub miastach na południowym krańcu Polski, okazują się absolutnie niezbędne dla omawianych tu rodzajów aktywności plenerowej. Mobilne kabiny WC należy dostarczyć do wskazanego miejsca i zapewnić im kompleksowy serwis po zakończeniu usługi. Nowoczesne urządzenia mają umywalkę z lustrem i pojemny zbiornik na nieczystości, wypełniony po części silnym środkiem dezynfekującym i zapachowym.

Doświadczenie organizatorów imprez masowych, wytyczne Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a nawet wspomniana wcześniej ustawa doprowadziły do standaryzacji w kwestiach ilości kabin w odniesieniu do liczby uczestników. Dla eventów do 1000 osób należy zapewnić przynajmniej 4 regularnie serwisowane toalety. Przy 10000 ludzi obecnych na wydarzeniu, organizator powinien stworzyć zaplecze składające się z minimum 54 w pełni wyposażonych sanitariatów.

Przygotowanie zaplecza toalet obejmuje również sposób ich ustawienia. Pamiętajmy, że montaż kabiny WC może zgodnie z prawem przebiegać wyłącznie na stabilnym gruncie (kostka brukowa, płyty betonowe, asfalt itd.). Istnieje opcja ustawienia urządzeń na podłożu gliniastym lub piaszczystym, lecz w tym przypadku muszą one stać na wbitych w grunt, nieruchomych platformach.

Dopuszczenie toalety mobilnej do użytku następuje po weryfikacji stanu mat antypoślizgowych, mechanizmu blokującego drzwi od wewnątrz, jakości wentylacji, oraz poręczy i podjazdów w kabinach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Profesjonalne firmy, które oferują wynajem toalet przenośnych w Szczecinie, to najlepszy kierunek dla organizatorów imprez masowych. Outsourcing budowy systemu mobilnych urządzeń WC daje gwarancję zgodności z prawem i redukuje koszty całego przedsięwzięcia.

Wynajem toalet przenośnych w Szczecinie na potrzeby imprez masowych

Jeśli zamierzasz wynająć toalety przenośne w Gdańsku, Szczecinie lub innym mieście w Polsce, zachęcamy do odwiedzenia strony https://smieci.eu/oferta/wynajem-toalet/gdansk/ i zainteresowania się prezentowaną ofertą. Firma Śmieci.eu specjalizuje się w obsłudze imprez masowych i dostarcza kompletne systemy sanitarne wraz z serwisem. Organizację układu mobilnych kabin WC powierz ekspertom — oszczędzisz swój cenny czas i pieniądze, mając zarazem pewność co do kompatybilności zaplecza z aktualnymi wymogami sanitarnymi.