Czym kierować się wybierając szkołę internetową? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze tej formy nauki? Kwestie, na które warto zwrócić uwagę, pokrywają się w pewnym stopniu z tradycyjną szkołą, którą kojarzy większość z nas. Istnieją jednak dodatkowe zależności na które warto zwrócić uwagę w przypadku wyboru szkoły internetowej.
Szkoła internetowa - co to znaczy?
Szkoły uczące przez Internet działają w różnych branżach. Ta forma nauki umożliwia między innymi naukę języka obcego w dowolnym miejscu i czasie przykładowo z pomocą lektorów z całego świata oraz dodatkowych internetowych materiałów. Szkoła internetowa daje również możliwość doskonalenia umiejętności i podnoszenia swoich kompetencji w danej dziedzinie. Dzięki coraz to nowszych technologiom szkoła internetowa umożliwia skuteczną naukę. Interaktywne elementy, ciekawe zadania, liczne pytania i odpowiedzi oraz inne funkcje przynoszą pozytywne efekty w zdobywaniu wiedzy.
Szkoła internetowa - na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Przy wyborze szkoły internetowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze, warto sprawdzić, w jaki sposób możliwy jest dostęp do konta użytkownika m.in. z jakich urządzeń można korzystać oraz czy potrzebny jest ciągły dostęp do Internetu. Warto sprawdzić, czy dostęp do konta jest możliwy w każdym momencie oraz jakie funkcje dostępne są w ramach wykupionych pakietów.
Nieoczywistym, ale równie istotnym elementem, jest sprawdzenie, jak szkoła internetowa motywuje do nauki swoich uczniów. W przypadku nauki opartej w dużej mierze na samodzielnej organizacji czasu istotne jest zdobywanie ciągłej uwagi użytkowników, tak aby z przyjemnością realizowali kolejne poziomy nauki. Warto, w przypadku, jeśli istnieje taka możliwość, skorzystać z wersji próbnej platformy umożliwiającej naukę.
Szkoła internetowa a edukacja dzieci
Wykształcenie dzieci i nauka według podstawy programowej możliwa jest również dzięki nowoczesnym narzędziom. Szkoły internetowe wspomagają edukację domową dzieci w Polsce. Przykładem projektu edukacyjnego, działającego z wykorzystaniem internetowej platformy, jest Centrum Nauczania Domowego. Projekt ten ułatwia naukę dzieci w edukacji domowej, czyli uczących się poza zwykłą szkołą z pomocą rodziców lub opiekunów prawnych. W nauczaniu domowym możliwa jest nauka w dowolnej formie, czasie i miejscu. Dużą różnicą między szkołą w domu a szkołą tradycyjną jest fakt, że nauka nie musi odbywać się z podręczników i w czasie wskazanym przez nauczyciela.
Internetowe narzędzie pomocne w nauczaniu domowym
Internetowa Platforma Edukacyjna, dostarczana przez www.domowi.edu.pl, to narzędzie będące wsparciem w realizacji podstawy programowej. Na platformie dostępne są materiały ze wszystkich przedmiotów realizowanych na danym poziomie nauki. Szkoła internetowa daje dostęp do interaktywnych zadań, ciekawych quizów, materiałów audio oraz wideo. W ramach korzystania z internetowej platformy uczniowie mają możliwość uczestnictwa w wirtualnych spotkaniach z nauczycielami i rówieśnikami oraz podejścia do próbnych egzaminów odbywających się na koniec każdego roku nauki w edukacji domowej.
Do elementów zwiększających funkcjonalność platformy należy podział roku na tygodnie, co umożliwia lepszą organizację nauki. Dodatkowo większą motywację do nauki daje element grywalizacji w postaci paska postępu ucznia oraz zdobywania punktów za kolejne dni zrealizowanej nauki.
Internetowa platforma edukacyjna - nie tylko dla dzieci w edukacji domowej
Platforma dostarczana przez Centrum Nauczania Domowego jest narzędziem niezwykle istotnym w nauczaniu domowym, ale może okazać się również przydatna w ramach nauki ucznia w szkole stacjonarnej. Szkoła internetowa daje możliwość skutecznej nauki zagadnień z podstawy programowej. Może stanowić uzupełnienie lub powtórzenie wiedzy zdobytej w ramach edukacji szkolnej. Więcej informacji o platformie Centrum Nauczania Domowego, można uzyskać:
- na stronie: domowi.edu.pl
- pod numerem telefonu: +48 12 399 43 59
- wysyłając e-mail: sekretariat@domowi.edu.pl
- poprzez wizytówkę: https://edukacjadomowa.business.site/
- odwiedzając osobiście Centrum Nauczania Domowego: ul. Szlak 20/7, 31-153 Kraków
- wypełniając formularz kontaktowy na stronie: https://domowi.edu.pl/kontakt/
Czytaj również:
Czy nauczanie domowe jest bezpłatne?
Jak przejść na edukację domową?