Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Prawo rodzinne - kiedy warto szukać pomocy prawnej?

Prawo rodzinne
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Prawo rodzinne w Polsce cały czas ewoluuje, pojawiają się próby kolejnych doprecyzowań, wprowadzania przepisów chroniących tych najsłabszych. Często wiele spraw rodzinnych budzi ogromne emocje, ponieważ chodzi tutaj nie tylko o prawo przecież, a o relacje, emocje, więzi.

Prawo rodzinne — niejasne przepisy

Sprawy rodzinne często są nie tylko zawikłane, bardzo niejednoznaczne, lecz obciążone ogromnymi emocjami. Tak proste z pozoru zadanie jak podział majątku często budzi ogromne emocje, nie mówiąc już o znacznie bardziej skomplikowanych i delikatnych sprawach rodzinnych. Oczywiście prawo stara się w tym wszystkim chronić tych najsłabszych, najbliższą rodzinę, często jednak okazuje się, że bez doskonałej znajomości przepisów prawa, można przegrać. Dlatego adwokat rodzinny to ekspert, do którego spora część z nas w przypadku problemów dotykających prawa rodzinnego się zwraca.

Sprawy rodzinne — ustalenie ojcostwa, opieki, alimenty

Prawnik rodzinny najczęściej pojawia się w przypadku kilku konkretnych sytuacji. Pierwszą jest niewątpliwie kwestia ustalenia ojcostwa. To wiąże się oczywiście z władzą rodzicielską, ale i bardzo często niejednoznaczną historię. W takim przypadku indywidualne podejście musi połączyć się z ogromną wiedzą w zakresie prawa rodzinnego. Podobnie dzikiej się także w sprawach małżeńskich, rozwodowych, kiedy o ostatecznym przebiegu sprawy decyduje często właśnie umiejętność poruszania się po przepisach prawa i ich opłacalnej dla danej strony interpretacji. Nie bez powodu hasło adwokat prawo rodzinne Wrocław w takich sytuacjach jest jednym z częściej wyszukiwanych. Ustanowienie rozdzielności majątkowej, intercyza to także niełatwe zadania, ale tutaj w grę wchodzi jednak dwójka dorosłych ludzi. W przypadku konieczności ustalenia alimentów, prawa do opieki, harmonogramu tej opieki sytuacja komplikuje się zdecydowanie bardziej, ponieważ rozstrzyga się tutaj także o losie małoletnich. W Polsce toczy się naprawdę szereg trudnych spraw dotyczących samej władzy rodzicielskiej, przez które przejście bez pomocy adwokata byłoby naprawdę trudne.

Specjaliści z zakresu prawa rodzinnego

Adwokat rodzinny Wrocław służy swoją pomocą nie tylko przy rozprawach sądowych. Czasami może do nich w ogóle nie dojść, jeśli strony siądą przy stole mediacyjnym i zaczną szukać drogi porozumienia. Przy trudnych kwestiach rodzinnych często jest to zdecydowanie najlepsza droga, która pozwala uniknąć przynajmniej części trudnych emocji i publicznego dyskutowania o naprawdę intymnych szczegółach z życia rodziny.