Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaki dom opieki w Bielsku wybrać?

Dom Pomocy Społecznej w Bystrej
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Gdy mamy do czynienia z osobą w podeszłym wieku, przeżywającą swoją jesień życia, a także w przypadku osób przewlekle somatycznie chorych, osób z demencją, osób niepełnosprawnych, czyli wszystkich, potrzebujących nieustającej pomocy, którymi z wielu przyczyn rodzina czy dzieci nie mogą się zająć, wówczas trzeba znaleźć odpowiedni dom opieki. Domy pomocy społecznej, powstały z myślą między innymi o osobach starszych, gdzie mogą mieć zapewnioną opiekę, a także mogą korzystać z różnych aktywności. Również dom opieki bielsko zapewnia całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym czy przewlekle chorym, którzy nie mogą liczyć na pomoc członków rodziny lub którym owa pomoc już nie wystarcza. Czym jest placówka taka jest dps? Kto może być przyjęty do takiego domu? Co oferuje obiekt tj. dom pomocy społecznej w Bystrej obok Bielska Białej?

Dom seniora - czym jest?

Wiele osób starszych zmaga się z wieloma trudnościami. Są to choroby, niepełnosprawności, ograniczenia ruchu, a także samotność. Senior w Polsce powinien móc liczyć na swoją rodzinę w zakresie pomocy i opieki, jednak często, wiele osób starszych czy też osób dorosłych niepełnosprawnych nie może na taką pomoc liczyć. Dzieci nie ma lub nie mają na tyle możliwości lokalowych, czasowych czy finansowych, aby dobrze zająć się swoim członkiem rodziny. 

W takiej sytuacji, każdy ma możliwość skorzystania z placówek takich jak domy seniora. Dom opieki, dom spokojnej starości, dom seniora, dps to różne określenia na to samo miejsce, gdzie osoba potrzebująca może zyskać niezbędną dla siebie, indywidualną pomoc.

Jak można się dostać do domu opieki?

Gdy zapoznasz się z naszą ofertą, zapraszamy cię do skorzystania z naszych zasobów. Jako dom opieki bielsko działamy od 11 lat przy Fundacji Klimczok.

Dom opieki to miejsce dla osób starszych, osób niepełnosprawnych, osób przewlekle somatycznie chorych. Aby stać się pensjonariuszem domu, możesz albo podpisać prywatną umowę na pobyt lub też uzyskać skierowanie ze swojej gminy. Chcąc skorzystać z drugiej opcji, skontaktuj się ze swoim lokalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jeśli chcesz zawrzeć umowę prywatną - skontaktuj się bezpośrednio z nami.

Poznaj ofertę domów pomocy społecznej - wybierz dom w okolicy Bielska Białej

W naszym domu opieki, każdy pensjonariusz może uzyskać profesjonalne świadczenie pomocy i uzyskać fachową opiekę. Dom pomocy społecznej położony jest w spokojnej, cichej okolicy, w otoczeniu gór. Dzięki temu, przebywając na świeżym powietrzu  w ogrodzie, możemy wchłaniać cudowny górski mikroklimat.

Zarówno ogród jak i budynek domu seniora, jest pozbawiony barier architektonicznych i dostosowany maksymalnie do potrzeb mieszkańców, posiadając chociażby windy dostosowane do niepełnosprawności czy system alarmowy. 

Mieszkaniec domu może korzystać z czystych, jasnych pokoi z łazienkami, dostosowanymi do potrzeb. Pokoje są umeblowane i można je dostosowywać do indywidualnych potrzeb danego mieszkańca.

Oferuje także mieszkańcom wyżywienie dostosowane do ich diety, a także ciekawa i angażujące zajęcia aktywizacyjne. Opieka nad mieszkańcem obejmuje także dostęp do lekarza, psychologa, terapeuty czy rehabilitanta.

W naszym domu opieki społecznej znajdują się wszelkie udogodnienia takie jak Pokój Gościnny, pokój dzienny, sala terapii zajęciowej, sala rehabilitacji i gabinet psychologa. Dzięki wszelkim rozwiązaniom, senior może poczuć się bezpiecznie, spotykać się z rodziną czy korzystać z potrzebnych mu świadczeń.

Zachęcamy do rozważenia pobytu w naszym domu.