Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak odbywa się międzynarodowy transport zmarłego?

transport zmarłego
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Istnieją na świecie pewne tematy, które z różnych przyczyn objęte są tabu. Jednym z takich jest międzynarodowy transport zmarłych. Większość z nas niechętnie mówi o śmierci, która jednak jest naturalnym elementem naszego ludzkiego życia. W czasach, w których podróżowanie jest bardzo łatwe, granice są otwarte, a każdy z nas może swobodnie przemieszczać się samolotami lub samochodami, coraz częściej dochodzi do zgonu bliskich nam osób poza granicami Polski. Kiedy znajdziemy się w takiej sytuacji, oczywistym będzie chęć sprowadzenia zwłok do kraju i godnego ich pożegnania. Jak można tego dokonać? Transport zwłok zza granicy do Polski jest to usługa, która wychodzi naprzeciw wszystkim osobom, które znalazły się w tak trudnym położeniu.

Kto wykonuje międzynarodowy transport zwłok?

W większości przypadków przewóz zwłok wykonują zakłady pogrzebowe, dysponując odpowiednimi do tego celu pojazdami, przeszkolonymi pracownikami i niezbędnymi pozwoleniami. Usługi transportu zwłok muszą zawsze odbywać się w należytych warunkach, zapewniających bezpieczeństwo sanitarne, a także szacunek dla przewożonych zwłok. Wyspecjalizowane w tego typu usługach firmy, odpowiadać również mogą za dopełnienie spraw urzędowych i formalnych, związanych np. z wydaniem zwłok z kostnicy za granicą, a nawet wykonaniem usługi kremacji w innym kraju. Międzynarodowy transport zmarłego stał się usługą szczególnie poszukiwaną po raz pierwszy w czasie pandemii koronawirusa w roku 2020, a następnym razem w momencie wybuchu wojny na Ukrainie. Wiele osób w tych dwóch zdarzeniach straciło swoich bliskich, przebywających poza Polską. Międzynarodowy przewóz zwłok pozwolił im szybko i sprawnie sprowadzić ciało zmarłej osoby do Polski i urządzić dla niej pogrzeb, zgodny z ostatnim życzeniem.

Jakie usługi oferuje jeszcze zakład pogrzebowy?

Pozostałe usługi, które wykonują zakłady pogrzebowe oferujące usługi pogrzebowe transportu zmarłych, to .in. wiązanki pogrzebowe, usługi kremacji zwłok, sprzedaż urn, formalności wykonywane w imieniu najbliższych członków rodziny zmarłej osoby, np. by uzyskać akt zgonu, złożenie wniosku o zasiłek pogrzebowy lub rozmowy z księdzem i grabarzem, w celu uzgodnienia terminu pogrzebu oraz jego przebiegu. W tym trudnym czasie, którym niewątpliwie jest żałoba po stracie bliskiej osobie, zakłady pogrzebowe są prawdziwym wsparciem, bardzo pomocnym do wykonania czynności pogrzebowych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę pod alarmowym numerem telefonu.