Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie filmy o hakerach warto obejrzeć?

haker
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Każdy człowiek lubi obejrzeć od czasu do czasu jakiś film. Bez wątpienia wartymi uwagi produkcjami są filmy o hakerach. Przedstawiają one funkcjonowanie tego środowiska, a czasami nawet przestrzegają przed działaniami, które mogą narazić nas na ataki hakerskie. W dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu codziennym, filmy o hakerach stają się coraz bardziej powszechne i fascynujące dla widzów. Od wczesnych lat 80. po współczesność, kina na całym świecie eksplorują tematykę hakerów, ich umiejętności, motywacje i wpływ na świat. Te filmy nie tylko bawią i trzymają w napięciu, ale również zmuszają do refleksji nad konsekwencjami cyfrowego świata, w którym żyjemy. Poniżej przedstawiamy 20 najlepszych filmów o hakerach.

Who Am I. Możesz być kim chcesz

Film ten opowiada historię młodego chłopaka, który jest geniuszem komputerowym. Dostaje on możliwość dołączenia do grupy hakerów, których celem jest sława na całym świecie. Ta produkcja pokazuje, że granica między introwertycznym informatykiem a nieobliczalnym hakerem jest cienka.

Dziewczyna z tatuażem

Film ten opowiada historię oskarżonego o zniesławienie dziennikarza i przebiegłej hakerki. Wspólnie pracują nad rozwiązaniem sprawy zaginięcia 16-letniej dziewczynki sprzed 40 lat. Zadaniem hakerki jest śledzenie działań dziennikarza. Z czasem na jaw wychodzą niewygodne i niebezpieczne fakty o rodzinie zaginionej dziewczynki.  

Dark Web: Usuń znajomego

Dwudziestoletni chłopak przypadkowo staje się nowym właścicielem używanego laptopa. Zawartość urządzenia okazuje się dużo bardziej zaskakująca i niebezpieczna niż mogłoby się wydawać. Zagadkowe foldery, tajemnicze zdjęcia i niepokojąca historia przeglądania to dopiero początek. Okazuje się, że działania chłopaka cały czas są śledzone przez właściciela laptopa. Chce on odzyskać swoją własność i nie cofnie się przed niczym.

Tron

Główny bohater przenosi się do środka systemu komputerowego. Zostaje tam zmuszony do walki o swoje życie. Film ten pochodzi z 1982 roku i pozwala spojrzeć w przeszłość, kiedy to codzienność nie była jeszcze tak skomputeryzowana, jak dziś.

Włamywacze

Przedstawia on historię grupy złodziei, którą wynajęli federalni agenci. Zadaniem grupy jest kradzież urządzenia, które umożliwi włamanie się do każdego komputera. W tym filmie hakerzy przedstawieni są w bardzo komediowym stylu.

Obława

Jest to film hakerski oparty na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada historię jednego z najzdolniejszych hakerów świata. Kevin potrafi złamać każde zabezpieczenia i wykraść nawet najlepiej chronione dane. Kiedy dostaje się do komputera szefa ochrony dużej firmy, jego hakerska kariera wisi na włosku. Mężczyzna okazuje się bowiem równie dobrym hakerem i może wyśledzić Kevina.

Gry wojenne

W tym filmie młody chłopak podczas szukania nowych gier, nieświadomie staje się hakerem. Przez przypadek dokonuje włamania do wojskowego systemu operacyjnego i stawia całą armię USA w stan najwyższej gotowości. Film pokazuje zarówno umiejętności, jak i zagrożenie płynące z ich działań.

Wróg publiczny

Film opowiada historię młodego prawnika, który dysponuje dowodami zbrodni popełnionej przez agentów rządowych. Z tego powodu pada ofiarą szpiegowskich ataków. Film ten doskonale pokazuje, że bezpieczeństwo w cyfrowym świecie jest złudne i bardzo łatwo włamać się do czyjegoś życia.

Kod dostępu

Główny bohater filmu jest genialnym hakerem. Pewnego dnia otrzymuje szansę na spokojne życie razem z dawno niewidzianą córką. Jest tylko jeden problem. Mężczyzna musi pomóc przestępcom ukraść miliony dolarów. Z czasem na jaw wychodzi złowieszczy spisek, w którym główny bohater jest tylko pionkiem.

System

Kiedy ekspertka od komputerów otrzymuje plik z nieznanym wirusem, jej życie zawisa na włosku. Plik okazuje się zupełnie czymś innym, niż się spodziewała. Film ten to doskonała opowieść o tym, jak komputer wpływa na rzeczywiste życie. 

Hackers

Grupa młodych hakerów staje do walki z korporacją, która chce wykorzystać ich umiejętności w nielegalnych działaniach.

The Matrix

Thomas Anderson, znany jako Neo, odkrywa prawdziwą naturę rzeczywistości i staje się kluczową postacią w walce przeciwko maszynom, które kontrolują ludzkość.

Sneakers

Zespół specjalistów ds. bezpieczeństwa, w którym skład wchodzą były haker, ekscentryczny matematyk i inni, zostaje zwerbowany do złamania systemu szyfrującego.

Mr. Robot

Elliot Alderson, młody programista i haker, zostaje zwerbowany przez tajną organizację do walki z korporacyjnymi tytanami i rządowymi agencjami.

Blackhat

Zespół amerykańskich i chińskich hakerów zostaje zwerbowany, aby powstrzymać cyberterrorystę planującego atak na banki i instytucje finansowe.

Ghost in the Shell

Major Motoko Kusanagi, cyborgowy agent specjalny, prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczego hakera, który włamał się do umysłów ludzi.

Live Free or Die Hard

Detektyw John McClane łączy siły z młodym hakerem, aby powstrzymać cyberterrorystów planujących atak na infrastrukturę Stanów Zjednoczonych.

The Net

Główna bohaterka Angela Bennett, specjalistka od komputerów, przypadkowo odkrywa spisek mający na celu zniszczenie jej tożsamości i życia poprzez manipulację cyfrowymi danymi.

Untraceable

Agenci FBI ścigają sadystycznego haker, który transmituje na żywo morderstwa online, a im więcej ludzi ogląda, tym szybciej ofiary umierają.

Cyberbully

Film opowiada historię młodej dziewczyny, która zostaje nękana i szantażowana online przez anonimowego hakera, co prowadzi do dramatycznych konsekwencji dla niej i jej rodziny.

Listę 10 najlepszych filmów o hakerach przygotowała dla nas strona gram.pl