Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wyprawa na Kilimanjaro - alternatywa dla leniwych wakacji

kilimanjaro
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Zdobycie najwyższego szczytu Afryki brzmi dla niektórych jak tytuł filmu science-fiction lub coś, co jest absolutnie nieosiągalne dla “zwykłych śmiertelników”. Czy aby na pewno? Ten masyw górski o wysokości 5895 m n.p.m. pokochało wielu podróżników, którzy niekoniecznie na co dzień trudnią się wspinaczką wysokogórską. Jedno jest pewne - to, co zobaczycie w drodze na Kilimanjaro oraz na samym szczycie, nie jest możliwe do opisania żadnymi słowami.

Na czym polega trekking górski?

Trekking górski to pojęcie o dość płynnej definicji, ponieważ znajduje się ono między hikkingiem - pieszymi wycieczkami w lekkich i umiarkowanych warunkach a wspinaczką górską, która już wymaga profesjonalnego sprzętu i wielu miesięcy przygotowania.

Trekking na Kilimanjaro nie należy do najprostszych, jednak góra ta nie leży jedynie w sferze marzeń prawdziwych profesjonalistów. Jeśli stan Waszego zdrowia jest dobry, czujecie się na siłach i dodatkowo w ciągu roku uprawiacie inne sporty, wyprawa na Kilimanjaro to rewelacyjny pomysł na aktywne spędzenie czasu w Tanzanii.

Ile trwa wejście na Kilimanjaro?

Wyprawa na Kilimanjaro to zdecydowanie nie jest temat na jeden dzień trekkingu. Z uwagi na to, iż wierzchołek tej góry znajduje się na wysokości niemal 6000 m n.p.m., wejście powinno być rozłożone na kilka dni. 

Dlaczego? 

Pierwszym powodem jest kwestia wytrzymałości fizycznej. Trekking w ciągu dnia przeplatany nocnym odpoczynkiem w bazach to dobry sposób na rozsądne rozplanowanie sił potrzebnych na zdobycie szczytu. 

Drugim powodem są zjawiska fizyczne - im wyższą wysokość osiągamy, tym bardziej zmniejsza się gęstość powietrza, a co za tym idzie, oddychanie jest “mniej efektywne” niż na niższych wysokościach. Powoduje to konieczność rozłożenia wyprawy na kilka dni w celu aklimatyzacji ciała do przebywania na dużych wysokościach.

Optymalny czas wejścia na Kilimanjaro to około 5 dni wraz z powrotem. Pamiętajcie, że na takich wysokościach trzeba kierować się głównie zdrowym rozsądkiem i pomimo ogromnej pokusy jak najszybszego wejścia na szczyt, należy do tej sprawy podejść odpowiedzialnie.

Wyprawa na Kilimanjaro

Agencja wyprawowa, z którą zdobędziesz Kilimanjaro

Ciężko jest porównać wyprawę na Kilimanjaro do jednodniowej wspinaczki w polskich Tatrach. Góry te zdecydowanie różnią się specyfiką, klimatem i poziomem trudności. Pomimo tego, że odwiedzanym terenem jest turystyczna Tanzania, Kilimanjaro potrafi dostarczyć dużo wrażeń i emocji, ale także trudności.

Planując zdobycie najwyższego szczytu w Afryce, warto rozważyć podróż z odpowiednią agencją wyprawową. Osoby przygotowujące taką wyprawę, zadbają o każdy jej szczegół i odpowiedzą na każde pytanie uczestnika wyprawy. To osoby, które miały okazję zdobyć Kilimanjaro wiele razy i są w stanie przewidzieć wiele sytuacji, które mogą być obce dla osoby udającej się tam po raz pierwszy.

Na szczególną uwagę zasługuje agencja Sunsara, która już od wielu lat organizuje wyprawy do Tanzanii i na Kilimanjaro. Ci specjaliści mają duże doświadczenie i wiedzą, w jaki sposób sprawić, aby wyprawa była niezapomniana. Dodatkowo podróżując z Sunsarą, możecie być pewni bezpieczeństwa i dopięcia wszelkich formalności. 

Agencja Sunsara organizuje kilka razy w roku wyprawy na Kilimanjaro połączone z pobytem na Zanzibarze - podobno najpiękniejszej wyspie na świecie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tego doświadczonego biura wypraw.