Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zakłady pogrzebowe - gdy nadejdzie czas

kwiaty na cmentarzu
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Każdy z nas w swoim życiu doświadczy bólu, jakim jest strata bliskiej osoby. Śmierć jest nieodłącznym elementem życia, która dotyka wszystkich niezależnie od posiadanych dóbr, wykształcenia czy statusu społecznego. W momencie tragedii, jaką jest odejście kogoś bliskiego, każdy pragnie doprowadzić do godnego pożegnania, jakim jest ceremonia pogrzebowa.

Miejscem, które zajmuje się organizacją takich wydarzeń, jest zakład pogrzebowy. To właśnie ta instytucja bierze na siebie obowiązki związane z pogrzebem. Usługi pogrzebowe zajmą się kompleksową organizacją i obsługą pogrzebów tradycyjnych, jak i pogrzebów kremacyjnych. Domy pogrzebowe często współpracują z krematoriami na terenie całej Polski i poza jej granicami https://jakubisiak.pl/zaklad-pogrzebowy-warszawa-ochota/.

Oprócz tego dom pogrzebowy może zając się przygotowaniem ciała do ceremonii. Do takich usług zalicza się także kosmetykę pośmiertną i balsamizację. Kolejnym elementem nierozłącznie związanym z pogrzebem jest wybór trumny lub urny kremacyjnej. Zakłady pogrzebowe posiadają często bogaty zasób tego rodzaju miejsc wiecznego spoczynku.

Oprócz tego można zakupić relikwiarze. Usługi pogrzebowe oferują sprzedaż innych utensyliów pogrzebowych, do których zaliczają się między innymi klepsydry z możliwością rozwieszenia, czy krzyże nagrobne. Wśród tego rodzaju elementów związanych z pochówkiem znajdziemy także tabliczki natrumienne, urnowe i nagrobne, książeczki modlitewne, różańce, świece liturgiczne. Dom pogrzebowy może także zadbać o kompletny ubiór zmarłego.

Kolejną usługą, jaką może wykonać tego rodzaju instytucja, jest umieszczenie nekrologu w prasie oraz umieszczenie tymczasowego obramowania grobu. Zakład pogrzebowy weźmie również na siebie obowiązki związane z formalnościami urzędowymi, które pojawiają się po śmierci bliskiej osoby. Jest to na przykład stwierdzenie zgonu, karta statystyczna zgonu, zezwolenie na pochowanie z prokuratury oraz akt zgonu. Wybór odpowiedniego domu pogrzebowego jest bardzo ważne w zaplanowaniu ceremonii pogrzebowej. Jakościowe usługi w zakresie organizacji pogrzebu są gwarancją godnego pożegnania zmarłego https://jakubisiak.pl/zaklad-pogrzebowy-warszawa-ursynow/.