Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czystość w domu, biurze i na produkcji

firmy sprzątające
 |  Informacja prasowa  |  Informacje prasowe

Wiele osób poszukuje rozwiązań, pomagających usprawnić funkcjonalność domu lub firmy. Jednak niewielu wie, że odpowiedzi warto szukać w tych najbardziej podstawowych aspektach – utrzymywaniu stałej czystości oraz porządku. Brak porządku powoduje bowiem zmęczenie i frustracje, a stale utrzymywany bałagan prowadzi do marnowania czasu. Zaniedbane w ten sposób miejsce pracy może być dla nas potencjalnie niebezpieczne i sprzyjające pojawianiu się większej ilości wypadków.

- Jedną z ważniejszych kwestii wpływających na efektywność miejsc do życia lub pracy jest odpowiednio zarządzane i zadbane otoczenie, które codziennie wpływa na nasze zdrowie, zadowolenie i kreatywność. Według badań Polskiej Izby Gospodarczej Czystości (PIGC), aż 81% pracowników uznaje czystość w biurze za najważniejszą. Wiąże się to nie tyle z zapewnieniem samej wygody, ale wysokiej praktyczności oraz warunków nie zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. Co więcej, nacisk na maksymalną czystość miejsca pracy to nie tylko dbałość o produktywność osób zatrudnionych, ale również o wizerunek samego przedsiębiorstwa – w oczach pracowników oraz klientów firma będzie sprawiać wrażenie zwracającej uwagę na wysoką jakość nie tylko wykonywanych przez nią usług. – wiceprezes Zarządu Smart Work, Justyna Gnutek-Chudy.

Jednak prace porządkowe wiążą się z dużym nakładem czasu oraz odpowiednią organizacją logistyczną – w przypadku firmy, tego typu usługi nie mogą utrudniać czy odciągać pracowników od wykonywania ich codziennych zadań. W takiej sytuacji rozwiązaniem są wysoko wyspecjalizowane firmy zewnętrzne, zapewniające szeroki wachlarz profesjonalnych usług porządkowych.

Czyste sumienie

Zewnętrzne firmy sprzątające oferują kompleksową obsługę nie tylko w przypadku domów lub mieszkań, ale także powierzchni biurowych, magazynowych, hal produkcyjnych oraz terenów zewnętrznych. Usługi te muszą wykonywane są przez doświadczoną kadrę sprzątającą, posiadającą nowoczesne zaplecze techniczne.

- Usługi sprzątania są zlecane firmom zewnętrznym przede wszystkim z powodu braku czasu.  Wiele osób woli wykorzystywać swoje wolne chwile na inne obowiązki - dlatego potrzebują one wsparcia. Z kolei firmy często kierują się optymalizacją czasu pracy swoich pracowników, redukcją kosztów oraz gwarancją bezpieczeństwa pracy. Zlecenie tych prac zewnętrznej firmie jest dla nich także idealnym rozwiązaniem pod względem optymalizacji zatrudnienia, gdyż nie muszą szukać pracowników porządkowych, ograniczając tym samym koszty związane z utrzymaniem takiego personelu. – wyjaśnia pomysłodawczyni i wiceprezes Zarządu Smart Work.

To firmy zewnętrzne tworzą harmonogramy prac, które są zgodne ze wskazaniem zleceniodawcy, a także dostosowują środki czystości i kontrolują jakość dostarczanych usług. Takie sprzątanie w biurach czy na produkcji to oczywiście wyższa frekwencja – od 2/3 razy w tygodniu, po codzienne sprzątanie biur oraz hal produkcyjnych.

- Personel sprzątający nie może być przypadkowy – tacy pracownicy są wyselekcjonowani oraz przeszkoleni. To muszą być osoby dokładne, sumienne, uczciwe oraz chętne do pracy. Sprzątanie po prostu trzeba lubić i być w tym bardzo starannym  – tylko wtedy efekty pracy są doskonałe, a zadowolenie klienta ogromne. – dodaje Justyna Gnutek-Chudy.

Zostawmy to profesjonalistom

Usługi sprzątające często wchodzą w skład tak zwanych business services. Przykładem tego jest marka SmartCare, wchodząca w skład międzynarodowej grupy firm Smart Work będącej centrum usług wspólnych. To tu udostępniane jest klientom grono specjalistów, wykonujących różnorodne zadania niebędące podstawą codziennych czynności osób prywatnych lub działalności danych przedsiębiorstw – w tym usług sprzątających dotyczących domów i mieszkań, porządków po remontach, budowach i przeprowadzkach, sprzątania biur, hal produkcyjnych czy magazynów, a także porządkowania ogrodów oraz terenów zielonych. Sam zakres prac jest ustalany indywidualnie – po dokonaniu analizy potrzeb, określeniu spersonalizowanych oczekiwań lub w związku ze zróżnicowaną specyfiką branż oraz wymogów formalnych.

- Zatrudnianie personelu porządkowego takiego jak SmartCare jest gwarancją jakości, zaufania, odpowiedzialności oraz utrzymania ciągłości zatrudnienia osób o wymaganych kwalifikacjach. To może zapewnić tylko firma zajmująca się profesjonalnie usługami sprzątania – a wiemy, jakie jest to ważne dla klientów. – podsumowuje pomysłodawczyni i wiceprezes Zarządu Smart Work.

Jeżeli poszukujemy większej efektywności w funkcjonowaniu naszego domu lub firmy, korzystanie z zewnętrznych usług jest jak najbardziej wskazane. Dzięki kompleksowym usługom świadczonym przez SmartCare i Smart Work można nie tylko zaoszczędzić czas, ale także na co dzień żyć w czystym otoczeniu.