Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zachowanie żony po zdradzie - Detektyw Pozaroszczyk

Zachowanie żony po zdradzie
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Wierność partnerów jest podstawą każdego udanego związku. Niestety nierzadko szczęśliwe życie kończy się wraz z odkryciem niewierności partnera lub partnerki. Bardzo często zdradę udaje się dostrzec po sygnałach, które jej towarzyszą, ale nie zawsze okazuje się to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Po czym poznać, że żona Cię zdradza? Jak zmienia się jej zachowanie? Czy zawsze warto samodzielnie dochodzić prawdy?

Zdradzające żony – coraz częstsza przyczyna rozwodów?

Do niedawna za zdecydowaną większość niewierności małżeńskich odpowiadali mężczyźni, a zdrady żony należały do rzadkości. Przynajmniej w naszym kręgu kulturowym. Jednak w ciągu ostatnich dwóch dekad sytuacja uległa dynamicznej zmianie i polskie społeczeństwo upodobniło się do tzw. krajów zachodu, w których obie płcie wykazują się skłonnością do skoków w bok w bardzo podobnym stopniu. Nie dziwi więc, że znaczna część rozwodów zapada właśnie z winy żony i nierzadko to właśnie zamężne kobiety decydują się na romanse.

Dla większości mężczyzn życie z niepewnością związaną z podejrzewaniem żony o zdradę okazuje się ogromnym obciążeniem, które negatywnie odbija się na ich psychice i codziennym funkcjonowaniu. Nierzadko odkrycie prawdy, nawet jeśliby była bolesna, pozwala na uwolnienie się od odczuwanego napięcia i ułożenia sobie życia na nowo. Z drugiej strony nie brakuje sytuacji, w których okazuje się, że zdradzany małżonek jest ostatnią osobą dowiadującą się o niewierności partnera, a prawda wychodzi na jaw po latach. Czy istnieją więc jakieś sprawdzone sposoby na dostrzeżenie zdrady u swojej żony? Czy są jakieś typowe zachowania charakterystyczne dla tego okresu?

Zachowanie żony po zdradzie

Wiele z oznak wskazujących na niewierność małżonka jest wspólnych dla obojga płci, choć z racji na różnice w potrzebach emocjonalnych, a nawet seksualnych niektóre z nich są typowe dla kobiet. Najczęściej zdradzający partner wierzy w to, że uda mu się wszystko zachować w sekrecie i nikt, a już zwłaszcza małżonek, nie pozna prawdy. Nieświadomie jednak bardzo często już od samego początku daje wyraźne sygnały co do tego, że nie do końca jest uczciwy w związku – ważne jest, by właściwie je odczytywać.

Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Jedną z charakterystycznych cech jest brak zainteresowania wydarzeniami mającymi miejsce w jej własnym domu. Coś, co do niedawna drażniło lub cieszyło żonę, przestaje wywierać na nią jakikolwiek wpływ. Wycofuje się z domowych aktywności, unika podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za swoje działania. Pozostawia wszystko w rękach męża – oczywiście są kobiety, które z natury mają taką skłonność, jeśli jednak nagle dochodzi do takiej zmiany, to powinno to odebrane jako jeden z czynników alarmowych. W parze ze spadkiem zainteresowania życiem rodzinnym spada również chęć spędzania czasu ze współmałżonkiem – wspólnych posiłków, spacerów, wydarzeń kulturalnych czy wakacji. Zauważalny może być również spadek zainteresowania wspólnymi konwersacjami, które do tej pory częściej były podejmowane przez żonę – najczęściej to właśnie kobieta ma potrzebę „wygadania się” z tego, co myśli i czuje. Nierzadko zdradzająca żona może wręcz szukać okazji do pozostawania w samotności. Oczywiście w niektórych rodzinach taka sytuacja panuje od samego początku i przybierają one taki model, jednak jeśli do zmiany dochodzi podczas trwania związku, to sytuacja może być alarmująca.

Innym, częstym sygnałem wskazującym na utrzymywany w sekrecie związek, jest ciągłe noszenie przy sobie telefonu. Jeśli w jakiś sposób wpada on w ręce drugiej osoby, to reakcja często jest nerwowa i gwałtowna. Najczęściej jest to właśnie pokłosie znajdujących się w nim wiadomości i innych dowodów wskazujących na nieuczciwość i prowadzenie podwójnego życia. Zmiany w zachowaniu żony w kontekście obchodzenia się z telefonem mogą również obejmować ukrywane wiadomości, wychodzenie podczas rozmów telefonicznych czy zdawkowe odpowiedzi na pytanie o to, kto dzwonił/wysłał wiadomość. Często taka osoba decyduje się na zakup drugiego telefonu, zakłada oddzielne profile w mediach społecznościowych.

Częste oznaki zdrady żony to również:

  • unikanie bliskości fizycznej – zmniejszone zainteresowanie kontaktami seksualnymi, ale często także przytulaniem, całowaniem, trzymaniem za ręce,
  • rozdrażnienie i nerwowość – można ukrywać drugi związek i kryć się z tym całkiem dobrze, ale nie oznacza to, że nie będzie to obciążające emocjonalnie. Ciągłe ukrywanie drugiego związku, zacieranie śladów i udawanie, że wszystko jest w porządku. Czasem również osoba zdradzająca podświadomie dąży do zakończenia dotychczasowego małżeństwa i szuka okazji do konfliktów, które byłyby dobrą wymówką do przyszłego rozwodu.

Zdrada żony – nie zawsze warto szukać dowodów samodzielnie

Czymś naturalnym wydaje się, że podejrzewając partnera o zdradę, rozpoczniemy samodzielne poszukiwanie dowodów pozwalających na potwierdzenie lub rozwianie swoich wątpliwości. Dalsze trwanie w niepewności jest wyczerpujące i wpływa na postrzeganie wspólnej przyszłości, planowanie i uczucie łączące nas z partnerem. W dłuższej perspektywie jest to rozwiązanie uniemożliwiające normalne życie. Nie dziwi więc, że wielu mężczyzn zaczyna poszukiwania, co niekoniecznie okazuje się najlepszym pomysłem.

Zdradzająca żona, po odkryciu, że mąż zaczyna poszukiwać dowodów niewierności, zaczyna zazwyczaj się o wiele lepiej maskować i dbać o detale, co utrudnia skuteczne działania. Kluczem do szybkiego zdobycia dowodów jest właśnie utrwalanie jej w przeświadczeniu, że mąż o niczym nie zdaje sobie sprawy, w związku z czym nie należy się zbytnio pilnować. Skorzystanie z pomocy prywatnego detektywa – zanim rozpoczniesz poszukiwania na własną rękę – jest najczęściej najlepszym rozwiązaniem. Zyskujesz pewność, że uda Ci się potwierdzić, lub rozwiać wątpliwości dotyczące wierności żony – szybko i profesjonalnie, a zgromadzone materiały będą mogły z powodzeniem zostać wykorzystane jako dowody w toku postępowania rozwodowego. Agencja Detektywistyczna Pozaroszczyk zapewni Ci kompleksową pomoc, a posiadana licencja i działanie zgodne z prawem pozwoli Ci na wykorzystanie zdobytych informacji w toku późniejszych postępowań sądowych.

Więcej informacji na stronie www.pozaroszczyk.pl